Piekary Śląskie: wirtualny bieg i marsz z okazji 100-lecia III Powstania Śląskiego

Kopiec wyzwolenia

W najbliższy poniedziałek, 3 maja 2021 roku, odbędą się obchody stulecia III Powstania Śląskiego oraz 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich postanowił zorganizować wirtualny bieg i marsz Nordic Walking szlakiem Powstańców Śląskich.

Akcja rozpocznie się pod Kopcem Wyzwolenia. Następnie trasa biegu i marszu będzie przebiegać przez takie ulice jak: Wyzwolenia i Chopina. Później uczestnicy będą podążać przez ogródki działkowe „Azalia” oraz ulicę Karola Miarki. Wydarzenie zakończy się na Placu Noblistów Ślaskich. Długość trasy wynosi około 2,85 km. Niestety ze względu na restrykcje spowodowane pandemią koronawirusa bieg przyjmie charakter indywidualny. Każda osoba może o dowolnej godzinie pokonać wyznaczoną trasę. Ważne jest, by bieg czy marsz odbyć właśnie w poniedziałek 3 maja.

Osoby, które pokonają wyznaczoną trasę proszone są o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich. Na adres mailowy: sportpiekary@mosir.piekary.pl lub sportpiekary@interia.pl należy wysłać screen’a z aplikacji (np. Endomondo). Organizator na informacje czeka 3 i 4 maja. Za ukończenie biegu czy marszu, każda osoba otrzyma książkę autorstwa Dariusza Pietruchy - Emil Baron – To nie sztuka dać się zabić – wspomnienia piekarskiego powstańca” oraz płytę CD Orkiestry Wojskowej z Bytomia. Pamiątki będzie można odebrać w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich od 6 maja, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym – nr tel. 32 768-10-10.

Regulamin Biegu i Marszu Nordic Walking Szlakiem Powstańców Śląskich

fot. Roksana Druszcz

czytaj więcej: