Piekary Śląskie w remoncie. Radny wymienia listę inwestycji aktualnie przeprowadzanych w mieście

Radny Rady Miasta - Daniel Pliszka opublikował listę inwestycji, których trwa realizacja. Radny wyjaśnia, że mieszkańcy często skarżą się na brak działań modernizacyjnych. "Wystarczył mi godzinny spacer po mieście, a trwające prace i zmiany jakie się dzieją widać na każdym kroku."

Daniel Pliszka na swoim Facebooku opisał wszystkie aktualne modernizacje, przeprowadzane na terenie Piekar Śląskich. - W Piekarach nic się nie dzieje! - tak piszą w Internecie Ci, którzy chyba nigdy nie wyszli z domu. Wystarczył mi godzinny spacer po mieście, a trwające prace i zmiany jakie się dzieją widać na każdym kroku - wyjaśnił Pliszka.

Radny wymienił listę przeprowadzanych modernizacji, zaobserwowanych podczas spaceru.

  • Budowa chodnika, ścieżki rowerowej i Parkingów na ulicy Olimpijskiej,
  • Remont zapadniętej nawierzchni na ulicy Maczka,
  • Remont zapadniętej studzienki na ulicy Jana Pawła II przy dworcu,
  • Prace remontowe nowej nawierzchni na ulicy Ziętka,
  • Nowe odcinki ścieżek rowerowych na ulicy Skargi, Cichej, Jana Pawła II, Kleeberga, GImnazjalnej, Sowińskiego
  • Wyremontowane rondo Kopalni Andaluzja.
- Jako Radny ciągle jestem z Wami w kontakcie i staram się na bieżąco działać w imieniu mieszkańców. Zgłaszać wszelkie sprawy dotyczące miasta, problemy i pomysły. Miasto Piekary Śląskie z dnia na dzień staję się piękniejsze i bardziej przyjazne dla Nas - podsumowuje.

Remontu nawierzchni na ul. Gen. Jerzego Ziętka

Jedną z większych inwestycji trwających w Piekarach od 20 do 25 lipca to wymiana nawierzchni od skrzyżowania z ul. Konstytucji 3 Maja w kierunku Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Roboty drogowe i remont nawierzchni obejmą frezowanie i wykonanie nakładki oraz odtworzenie pętli indukcyjnych sygnalizacji świetlnej. W związku z powyższym, w podanych dniach wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Obecnie nie przewiduje się opóźnienia prac drogowych.

Remont Zientka
UM w Piekarach


Subskrybuj piekary.info

google news icon