Piekary Śląskie: Vendo Park – park handlowy. Termin otwarcia i lista sklepów

Budowa Vendo Parku powoli dobiega końca. Budynek powstaje za restauracja McDonald’s, nieopodal stacji paliw BP przy ul. Bytomskiej. Kiedy nastąpi otwarcie obiektu i jakie sklepy tam znajdziemy?

M 147783651 801831060681809 6978705924032158670 n

Prace nad Vendo Parkiem rozpoczęły się 1 sierpnia. Budynek z miesiąca na miesiąc rósł w oczach. Obiekt o powierzchni blisko 6 tys mkw ma zostać oddany do użytku na początku kwietnia i przy obecnym reżimie sanitarnym będzie mógł pomieścić około 370 klientów. Firma, która zajmuje się budową parku handlowego w centrum Piekar Śląskich, wykonała już identyczną inwestycję w Dąbrowie Górniczej – Vendo Park przy DK94.

Jakie sklepy znajdziemy w Vendo Parku?

W parku handlowym przy ul. Powstańców Warszawskich w Piekarach Śląskich powstaną takie sklepy jak: Neonet, Sinsay, Dealz, Kik, SMYK, TEDI, Hebe i Biedronka. W odróżnieniu od galerii handlowych, sklepy w parkach nie posiadają części wspólnej – do każdego z nich wchodzi się osobno z zewnątrz. W czasach pandemii koronawirusa jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ klienci są wówczas mniej narażeni na zakażenie się wirusem. Dodatkowo czas zakupów mocno się skraca – wchodzimy do konkretnego sklepu, w konkretnym celu.

Ulica Bytomska w Piekarach Śląskich to istny plac budowy: Aldi zostanie niedługo otwarty (aktualnie trwają prace nad wyposażeniem sklepu), budowa restauracji McDonald's również chyli się ku końcowi, a hala Zamet zmienia się nie do poznania. Dzięki takim inwestycjom nasze miasto staje sie atrakcyjnym miejscem dla zewnętrznych inwestorów. Dodatkowo obiekty dostarczą nowych miejsc pracy, jak i wpływy do budżetu miasta w postaci podatków.

Subskrybuj piekary.info

google news icon