Piekary Śląskie. Ukradła motorower, teraz czeka ją nawet 5 lat więzienia

Piekarska policja nieustannie prowadzi czynności wobec różnego rodzaju kradzieży. W miniony czwartek funkcjonariusze zatrzymali kobietę, która ukradła motorower. Policja zatrzymała ją podczas czyszczenia pojazdu.

ARC
Policja

6 maja 2021 roku Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich otrzymała zawiadomienie dotyczące kradzieży motoroweru. Mundurowi postanowili skontrolować kilka pobliskich ulic w celu ewentualnego napotkania pojazdu. Przechodząc obok jednego z domów, zauważyli kobietę, która czyściła motorower na swojej posesji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wygląd motoroweru, który łudząco odpowiadał opisowi tego skradzionego. Policjanci zatrzymali 24-latke. Po sprawdzeniu danych osobowych w policyjnej bazie danych, okazało się, że kobieta jest poszukiwana celem odbycia kary pozbawienia wolności, a motorower ukradła z jednej z piekarskich posesji.

Skradziony pojazd wrócił do prawowitego właściciela, a kobieta odpowie za swoje czyny przed sądem. Podejrzana przyznała się do zarzucanego mu czynu i skorzystała z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Jeśli sąd przychyli się do wniosku prokuratora, kobieta w ramach kary będzie musiała przez kilka miesięcy wykonywać dozorowane prace społeczne.

Subskrybuj piekary.info

google news icon