Piekary Śląskie: ukradł elementy stalowe o wartości 3 tys. zł. Grozi mu do 5 lat więzienia

W zeszłym tygodniu w czwartek (22.04.2021r.) doszło do zatrzymania 20-letniego mieszkańca Piekar Śląskich, który ukradł elementy metalowe i drewniane o wartości 3000 złotych. Młodemu mężczyźnie grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Zdj. ilustracyjne
Policja

Piekarscy policjanci z wydziału kryminalnego cały czas prowadzą prężne działania mające na celu ustalanie personaliów sprawców przestępców. W czwarte funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego mężczyznę w miejscu jego zamieszkania. Piekarzanin z jednej z firm na terenie naszego miasta dokonał kradzieży stalowych rur i drewnianych elementów rusztowania o wartości 3000 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia i przekazali prawowitemu właścicielowi. Mieszkaniec Piekar Śląskich przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Prokurator wystosował wniosek do sądu, by wobec młodego mężczyzny zastosować karę w formie dozorowanych prac społecznych.

Prace społeczne – co to?

To nieodpłatna, kontrolowana praca na cele społeczne, która jest wykonywana w wymiarze od 20 do 40 godzin miesięcznie. Sąd wymierzając taką formę kary powinien określić jej wymiar w stosunku miesięcznym, ponieważ niedopełnienie tego obowiązku stanowi obrazę przepisów prawa materialnego. Miejsce, w którym należy odbyć prace społeczne określa właściwy burmistrz, wójt czy prezydent miasta, a są to np.: młodzieżowy ośrodek kultury, placówka lecznicza, państwowa lub samorządowa jednostka organizacyjna, jednostka organizacyjna pomocy społecznej, fundacje i inne stowarzyszenia.

Subskrybuj piekary.info

google news icon