Piekary Śląskie staną się najbardziej kolorowym miastem w Polsce. Święto Kolorów powraca

W najbliższy weekend w Piekarach Śląskich odbędzie się Holi Święto Kolorów, czyli coroczny festiwal obsypywania się proszkami o wszystkich kolorach tęczy. W tym roku wydarzenie odbędzie się w trzystu miastach Polski.

Mat. prasowe
Święto Kolorów w Piekarach Śląskich

W sobotę, 4 czerwca o godzinie 12 rozpocznie się festiwal kolorów w Piekarach Śląskich. Na terenie stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zostaną rozrzucone proszki we wszystkich kolorach tęczy, w których skład wchodzą barwniki spożywcze, talk i mąka - substancje nieszkodliwe dla człowieka. Festiwal przy ulicy Olimpijskiej 3 potrwa do godziny 15.

Podczas sobotniego wydarzenia na sygnał DJa - co pół godziny uczestnicy będą obrzucać się proszkami w kolorach tęczy. Proszki będzie można nabyć na terenie stadionu w wyznaczonych do tego punktach. Oprócz tego uczestnicy będą mogli skorzystać ze strefy foodtracków, najeść się waty cukrowej oraz zakupić kolorowe okulary. Na stronie wydarzenia swoje zainteresowanie festiwalem wyraziło prawie tysiąc osób.

Ponad 300 lokalizacji w tym sezonie

Z roku na rok liczba miast zaangażowanych w organizację Święta Kolorów zwiększa się. Przykładowo w sąsiednich Tarnowskich Górach Holi Święto Kolorów odbyło się już 14. maja na boisku Tarnowiczanki.

- Z roku na rok jestem coraz bardziej zaskoczony przebiegiem wydarzenia. Wszyscy, bez względu na wiek przychodzą i dają się ponieść kolorowemu szaleństwu, nawet osoby, które bez przypadek natknęły się na naszą imprezę. Jest to idealna okazja aby oderwać się od szarej codzienności i pokolorować swoje życie choć na moment. A to wszystko w Polsce! – mówi jeden z organizatorów polskiej edycji.

Jednak skąd wziął się zwyczaj organizowania festiwalu kolorów? Holi Święto Kolorów to polska edycja jednego z najradośniejszych wydarzeń, o jakich można było usłyszeć w ostatnich sezonach. Impreza przywędrowała z Indii, gdzie jest uznawana za święto radości. W Polsce i Europie bardzo pozytywnie przyjęła się szczególnie wśród młodych ludzi, którym ogromną frajdę sprawia obsypywanie się nawzajem proszkami o wszystkich kolorach tęczy.

Subskrybuj piekary.info

google news icon