Piekary Śląskie. Rozbił szybę w automacie z wyrobami z konopi i pobił ochroniarza

Do zdarzenia doszło na początku kwietnia 2021 roku. Mężczyzna wpadł w furię, gdy miał problem z obsługą automatu z wyrobami z CBD, czyli z konopi. Uszkodził urządzenie i zabrał produkty bez płacenia. Dzięki prężnej pracy piekarskich kryminalnych 36-latek został zatrzymany. Teraz grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Zatrzymany

Automat z produktami CBD stoi już od jakiegoś czasu w markecie sieci Kaufland przy ul. Bytomskiej 41. Na początku kwietnia 36-letni mieszkaniec Piekar Śląskich miał problem z obsługą urządzenia. Pod wpływem nerwów rozbił szybę automatu i zabrał wyroby. Następnie, chcąc zatrzymać złupione produkty, kilkukrotnie uderzył ochroniarza sklepu, który próbował zatrzymać złodzieja. Przestępca uciekł z miejsca zdarzenia.

36-latek długo nie nacieszył się wolnością. Skrupulatna praca piekarskich kryminalnych doprowadziła funkcjonariuszy na trop złodzieja. W środę 14 kwietnia 2021 r. Mundurowi, znając dane osobiste mężczyzny, zatrzymali go w jego miejscu zamieszkania. Mieszkaniec Piekar Śląskich przyznał się do postawionego mu zarzutu kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. 36-latek otrzymał również zakaz kontaktowania się i zbliżania do poszkodowanego ochroniarza. Teraz mężczyźnie grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon