Piekary Śląskie: przekroczył prędkość o 79 km/h – stracił prawo jazdy

Przekroczenie prędkości, szczególnie w mieście, jest wysoce nieodpowiedzialnym zachowaniem – nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu. Nie dostosowując się do wymaganej prędkości jesteśmy zagrożeniem dla siebie i innych. Brakiem wyobraźni może pochwalić się 32-letni mężczyzna, który przekraczając prędkość otrzymał mandat i stracił prawo jazdy.

011policja

Pirat drogowy z Katowic

Piekarscy mundurowi nieustannie prowadzą kontrole prędkości pojazdów, które poruszają się drogach w naszym mieście. Wczoraj, 21 stycznia, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili takie czynności na ulicy Wyszyńskiego w Piekarach Śląskich. Policjanci sprawdzili prędkość nadjeżdżającego samochodu, po czym zatrzymali go do kontroli. Jak się później okazało, 32-letni kierowca volkswagena jechał z prędkością 129 km/h w terenie zabudowanym. Mieszkaniec Katowic został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i oprócz tego stracił prawo jazdy.

Maksymalna prędkość w terenie zabudowanym – 50 km/h przez całą dobę

Dopuszczalna prędkość pojazdu w terenie zabudowanym do tej pory wynosiła 60 km/h w godzinach 23.00-5.00, zaś w pozostałych godzinach 50 km/h. To jednak zmieniło się 21 stycznia 2021 roku, ponieważ Sejm przegłosował zmiany w Prawie o ruchu drogowym, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Jedna z modyfikacji dotyczy ujednolicenia maksymalnej prędkości w terenie zabudowanym – 50 km/h przez całą dobę. Wszystkie zmiany wejdą w życie dopiero 1 czerwca, ze względu przygotowanie kampanii informacyjnej dotyczącej ważnych zmian w przepisach.

Policjanci cały czas apelują o rozwagę i odrobinę wyobraźni. Pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu drogowego. Osoby dopuszczające się podobnych przewinień mogą liczyć się z surowymi karami.

fot. Komenda Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon