Miejska szkola podstawowa nr 13

Piekary Śląskie: program „Posiłek w szkole i w domu” - metamorfoza kuchni i stołówek w piekarskich szkołach

Kluczowym celem Programu jest zapewnienie dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym zjedzenia gorącego posiłku przygotowanego w szkolnej stołówce. Miasto Piekary Śląskie, by godnie realizować te założenia, w ramach projektu „Posiłek w szkole i w domu” pozyskało środki na doposażenie kuchni i stołówek piekarskich szkół podstawowych. Zobaczmy metamorfozy placówek.

Najmłodsza grupa uczniów wróciła w szkolne mury po feriach. Oprócz stacjonarnej nauki, w szkole wiele dzieci spożywa obiady. Niektóre stołówki i kuchnie wymagały gruntownego remontu i doposażenia, by mogły jeszcze sprawniej funkcjonować i przygotowywać posiłki. Władze miasta pozyskały więc środki pieniężne z programu „Posiłek w szkole i w domu”. Pięć piekarskich placówek otrzymało łącznie kwotę 245 378,88 zł. Pieniądze umożliwiły zakup niezbędnego sprzętu oraz prace remontowo-budowlane. Poniżej znajdują się poszczególne kwoty dofinansowania, które zostały przydzielone placówkom i opisy wykonanych prac.

Miejska Szkoła Podstawowa nr 5 otrzymała kwotę 60 000 zł. Dzięki środkom pieniężnym możliwa była wymiana przestarzałych sprzętów na nowe, bardziej funkcjonalne. Do placówki dostarczono: zmywarkę kapturową, specjalistyczne stoły, piec gazowy 6-palnikowy z piekarnikiem, okap kuchenny oraz szafę chłodniczą. Dodatkowo wykonano prace remontowe, które objęły: rozbudowę okienka wydawniczego, założenie wentylacji i modernizację kanalizacji. Ponadto zamontowano również wentylator dachowy.

Kolejna placówka, Miejska Szkoła Podstawowa nr 11, dostała dofinansowanie w wysokości 56 904,48 zł. Kuchnia zyskała takie sprzęty jak: szafa chłodnicza, nierdzewna zamrażarka skrzyniowa, regały, szafy, stoły oraz niezbędne akcesoria, które umożliwią pracownikom sprawniejsze przygotowywanie posiłków. Prace budowlane, które skupiły się wokół wykafelkowania pomieszczeń kuchennych wykonali szkolni konserwatorzy. Płytki ceramiczne, które zostały zostały użyte w części zmywalnej pochodzą od prywatnego sponsora szkoły – Przemysława Pomarańskiego.

Miejska Szkoła Podstawowa nr 13 uzyskała środki w kwocie 52 476,16 zł. Pieniądze umożliwiły zakup różnorodnych akcesoriów kuchennych np. patelnie i garnki i zastawę. Ponadto za otrzymane środki wykonano usługę budowlaną. Efekt metamorfozy możemy podziwiać na poniższych zdjęciach.

Miejska Szkoła Podstawowa nr 14 otrzymała kwotę w wysokości 12 000 zł. Dzięki pozyskanym środkom zakupiono sprzęt niezbędny do przygotowywania i sporządzania posiłków, w tym: krajalnice i przemysłową obieraczkę do ziemniaków. Pieniądze wystarczyły również na zakup stołów i krzeseł dla uczniów.

Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Specjalnych dostała dofinansowanie w kwocie 63 998,24 zł. Placówka za otrzymane pieniądze zakupiła kuchnię gazową oraz regały zgodne z przepisami sanitarnymi. Pozostałe środki przeznaczono na drobne elementy wyposażenia kuchni, które umożliwią sprawne przygotowywanie posiłków.

Remonty i doposażenia piekarskich szkół podstawowych były możliwe dzięki 3-modułowemu programowi „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.

fot. UM Piekary Śląskie

czytaj dyskusję

czytaj więcej:Polecamy: