Piekary Śląskie: pożar piwnicy w budynku przy ul. Miłej

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano przy ul. Miłej w Piekarach Śląskich. Mieszkańcy zaniepokojeni dymem na klatce schodowej zaalarmowali straż pożarną. Na miejscu stwierdzono pożar piwnicy.

10 marca 2021 roku o godzinie 6.24 piekarska jednostka Państwowej Straży Pożarnej otrzymała zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zadymieniu na klatce schodowej i piwnicy w budynku mieszkalnym przy ulicy Miłej. Po przybyciu na miejsce strażacy potwierdzili pożar i zadymienie w 3 kondygnacyjnym budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Powodem silnego zadymienia były palące się śmieci w jednej z piwnic. 6 osób z klatki nr 2 znajdowały się przed budynkiem.

Działania straży pożarnej skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeprowadzeniu standardowego wywiadu dotyczącego zagrożenia koronawirusem (nie stwierdzono zagrożenia). Ponadto odłączono energię elektryczną w klatce nr 2. Strażacy otworzyli przy pomocy sprzętu burzącego drzwi w dwóch pomieszczeniach piwnicznych, oraz podali strumień wody na palące się odpady i składowane drewno. Wybrano zalegającą sadzę z wyczystki kominowej. Przewietrzono piwnicę, a także klatkę schodową. Po zakończeniu akcji gaśniczej sprawdzono wszystkie mieszkania w klatkach nr 1 i 2 za pomocą detektora wielogazowego. Urządzenie nie wykazało obecności substancji zagrażających zdrowie i życie mieszkańców.

fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

1pozar ul konarskiego

Pożar przy ul. Konarskiego w Piekarach Śląskich

Dawca

Państwowa Straż Pożarna apeluje o oddawanie osocza

1pozarbonczyka

Piekary Śląskie: pożar w budynku przy ul. Bończyka

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

2kmpsp

Dwa pożary w ciągu dwóch dni w Piekarach Śląskich

06straz

#SzczepimySię – piekarscy strażacy dowożą osoby...

Policja

Potrącenie 68-latki na przejściu dla pieszych...