Piekary Śląskie. Potrącenie 49-latki na przejściu dla pieszych na ul. Ziętka

Wczoraj, 17.05.2021 roku doszło do potrącenia kobiety na ulicy Ziętka. 49-latka przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych na ulicy Ziętka. Sprawę badają piekarscy funkcjonariusze.

Fot. Pixabay
Policja

17 maja około godziny 16.30 doszło do potrącenia kobiety na ulicy Ziętka nieopodal skrzyżowania z ulicą Kalwaryjską. Piesza prawidłowo przechodziła przez jezdnię. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż kierująca samochodem marki Opel 74-letnia mieszkanka Piekar Śląskich, która poruszała się od ulicy Bytomskiej potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 49-letnią kobietę. W wyniku poniesionych obrażeń nogi, poszkodowana trafiła do Szpitala Chirurgii Urazowej im. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich. Poszkodowana, jak i 74-letnia kierująca były trzeźwe. Okoliczności zdarzenia badają piekarscy policjanci.

Policja apeluje o wzmożoną ostrożność na drodze, szczególnie podczas obecnie panującej pogody. Piesi powinni pamiętać, żeby przed każdym przejściem dla pieszych uważnie się rozglądać, zaś kierujący powinni dostosować swoją jazdę do warunków atmosferycznych. Szybka jazda, deszcz i nieroztropność może doprowadzić do uszkodzenia ciała, a w najgorszym wypadku do śmierci pieszego czy kierowcy.

Subskrybuj piekary.info

google news icon