Piekary Śląskie. Nocny pościg ulicami miasta. 42-latek uciekał oplem przed policją. Miał ku temu powody

W poniedziałek 15 marca 2021 r., podczas nocnej służby, funkcjonariusze piekarskiej drogówki kontrolowali bezpieczeństwo na ul. Oświęcimskiej. Mężczyzna kierujący oplem nie zatrzymał się do kontroli i spróbował ucieczki. Okazało się, że kierowca był pod wpływem alkoholu. Na domiar złego nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

M m police 378255 1280

15 marca w godzinach nocnych policjanci sprawdzali bezpieczeństwo na ul. Oświęcimskiej. Kierowca samochodu marki Opel przekroczył dozwoloną prędkość o 28 km/h. Na widok funkcjonariusza wydającego jasne sygnały, by mężczyzna zatrzymał się do kontroli i zjechał na bok, ten przyspieszył i zmusił mundurowych do odsunięcia się.

Stróże prawa, nie czekając ani chwili, ruszyli w pościg za uciekinierem. Mężczyzna, chcąc zgubić policjantów, skręcił w boczną ulicę. Funkcjonariusze jednak nie stracili go z pola widzenia, okazali się szybsi i zatrzymali kierowcę.

Mężczyzna został poddany testowi na obecność alkoholu w organizmie. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miał prawie promil alkoholu. Ponadto 42-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a jego samochód nie miał aktualnego badania technicznego i ubezpieczenia. Auto zostało przetransportowane na parking policyjny.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mieszkaniec Piekar Śląskich odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj piekary.info

google news icon