Piekary Śląskie: otwarcie Aldi

Już za dwa dni nastąpi uroczyste otwarcie supermarketu przy ul. Bytomskiej 60. W ciągu kilku najbliższych tygodni czynne będą również Vendo Park i restauracja McDonald’s.

Aldi ul bytomsk

Po starym, zlikwidowanym Tritexie nie ma już śladu. Na jego miejscu pojawił się sklep niemieckiej sieci dyskontów Aldi. Czy otwarcie supermarketu w takiej lokalizacji był dobrym posunięciem? W pobliżu znajdują się takie sklepy jak Kaufland (przy ul. Bytomskiej 41) oraz Biedronka (przy ul. Bytomskiej 69). W Piekarach Śląskich znajduje się już jeden sklep tej sieci – przy ul. Księdza Jakuba Roczkowskiego 1. W związku z powyższym sklepów przy jednej z głównych ulic naszego miasta nie brakuje. Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich, wspominał iż miasto nie uczestniczyło w sprzedaży działki, a transakcja odbyła się pomiędzy prywatnymi partnerami.

Prace nad budową supermarketu trwały od września. Aldi, jak i powstający nieopodal Vendo Park zostały zbudowane przez jedną firmę. Roboty toczyły się równocześnie w dwóch miejscach. W środę, 17 marca 2021 roku odbędzie się otwarcie sklepu. Pracownicy dyskontu przy ul. Bytomskiej 60 będą czekać na klientów już od 6.00 rano. W dniach od 17.03 do 28.03 na kupujących będzie czekać wiele artykułów spożywczych w promocyjnych cenach.

fot. Facebook Piekary Śląskie - Oficjalny Fan Page

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

M m IMG 8999

McDonald’s w Piekarach Śląskich – niebawem...

1bo jpg

Najciekawsze projekty piekarskiego Budżetu...

1centrum aktywnosci ul kotuchy

W Brzezinach Śląskich powstaje Centrum Aktywności

Osiedle Wieczorka w Piekarach Śląskich

Koniec termomodernizacji Osiedla Wieczorka w...

00001termo

Remont i termomodernizacja biblioteki w...

0001budżet

Budżet na 2021 rok – wiele inwestycji przed nami

Kotuchy40

Kolejne placówki edukacyjne w Piekarach...