Piekary Śląskie: nietrzeźwy spowodował kolizję 3 aut i uciekł z miejsca zdarzenia

Kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu niemal zawsze kończy się źle. W najlepszym wypadku dojdzie do niegroźnej kolizji, w najgorszej do śmierci kierowcy lub innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto jazda po pijaku jest przestępstwem. Sprawdźmy co wydarzyło się w środę w Piekarach Śląskich.

Alkomat

Od wielu lat prowadzone są różnego rodzaje akcje i kampanie, które mają za zadanie uświadomić ludziom jak niebezpieczna i nieodpowiedzialna jest jazda na „podwójnym gazie”. Niestety niektórzy nic sobie z tego nie robią i wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Do takiego zdarzenia doszło w środę 21.04.2021r. w godzinach popołudniowych. Wtedy też kierującym hyundaiem doprowadził do kolizji z trzema innymi autami. Jedna z osób, która uczestniczyła w kolizji wyczuła od 55-latka alkohol, po czym postanowiła zareagować i zabrać mu kluczyki ze stacyjki.

Wtedy mężczyzna oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia. Policjanci, którzy zostali poinformowani o całej sytuacji zatrzymali mężczyznę na ul. Wyszyńskiego obok sklepu, w którym chciał kupić alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło, iż 55-latek był nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, a jego samochód został usunięty na parking policyjny. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon