Piekary Śląskie narkotykowym rajem – kolejna osoba zatrzymana

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zatrzymali kolejne osoby posiadające substancje odurzające. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

3 marysia

Piekarski Wydział Kryminalny cały czas rozpracowuje lokalnych dilerów i osoby mogące być w posiadaniu narkotyków. Prowadzone czynności doprowadziły policjantów do osoby podejrzanej o posiadanie środków odurzających. Jak się później okazało był to dobry trop, ponieważ w czasie zatrzymania na klatce schodowej, nastolatek miał przy sobie 30 działek dilerskich marihuany oraz amfetaminę. U mężczyzny zabezpieczono również gotówkę w kwocie 500 zł, na poczet przyszłych kar i grzywien. 19-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu . Grozi mu teraz do 3 lat więzienia, a o jego dalszym losie zadecyduje prokuratura i sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego we wtorek, tj. 29.09, podjęli kolejne działania mające doprowadzić do osoby, która według ich ustaleń może posiadać środki odurzające. Policjanci zjawili się w mieszkaniu podejrzanego, gdzie w trakcie przeszukań znaleźli blisko pół kilograma marihuany oraz gotówkę, którą zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i grzywien. 31-letni mieszkaniec Piekar Śląskich usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilość substancji odurzających. Mężczyzna decyzją sądu został objęty dozorem policyjnym. Grozi mu kara do 10 lat więzienia, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Działania Wydziału Kryminalnego są bardzo dynamiczne i rozwojowe, a co najważniejsze – przynoszą efekty. Ostatnio dokonano również zatrzymania 33-letniego mieszkańca Piekar Śląskich, który posiadał 400 działek dilerskich amfetaminy oraz marihuanę i ecstasy. Mężczyźnie również grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. piekary.slaskie.policja.gov

Subskrybuj piekary.info

google news icon