Piekary Śląskie najbezpieczniejszym miastem w Polsce!

Miasto otrzymało tytuł „Najbezpieczniejszego miasta w Polsce 2019”. Piekary Śląskie zostały docenione za dobre statystyki dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

Zero wypadków śmiertelnych

Według statystyk zaczerpniętych z Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji, nad którym nadzór sprawuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, w Piekarach Śląskich, w 2019 roku nie odnotowano wypadku na drodze ze skutkiem śmiertelnym. Liczba kolizji i wypadków, w porównaniu z innymi miastami jest również bardzo niska, bo wynosi zaledwie 565. Biorąc pod uwagę powyższe dane, Fundacja „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP doceniła Piekary Śląskie jako jedno z trzech miast na prawach powiatu, za poziom bezpieczeństwa na drogach.

Nasze miasto zostało wytypowane przez Fundację „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP jako jedną z trzech miejscowości, w której w 2019 roku odnotowano najmniejszą liczbę zabitych i rannych oraz niewielką ilość wypadków drogowych. Poziom bezpieczeństwa na piekarskich drogach przyniósł miastu tytuł „Najbezpieczniejszego miasta w Polsce 2019”.

2 października2020 roku odbył się II Ogólnopolski Konwent o nazwie „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego 2020”. Zorganizowano wówczas wykłady eksperckie dotyczące m.in. prawa, innowacji w infrastrukturze i bezpieczeństwa pieszych. Podczas tego wydarzenia Piekary Śląskie zostały uhonorowane tytułem „Najbezpieczniejszego miasta w Polsce 2019”.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon