Piekary Śląskie: Ktoś potrącił psa i uciekł? Poszukiwany właściciel i sprawca

Najczęściej wystarczy chwila nieuwagi, by nasz czworonóg oddalił się w nieznanym kierunku. Na psa może czyhać wówczas wiele niebezpieczeństw, a największym z nich jest potrącenie przez pędzący samochód. Takie wypadki się zdarzają, jednak wtedy należałoby wziąć odpowiedzialność za swoje czyny i pomóc biednemu zwierzęciu. Do podobnego zdarzenia doszło na ul. Przyjaźni. Poznajmy szczegóły.

Wczoraj na ul. Przyjaźni w Piekarach Śląskich znaleziono średniej wielkości, biało czarnego psa z oklapniętymi uszami. Zwierzę miało na sobie szara obrożę. Jak wynika z relacji jednego z mieszkańców Piekar Śląskich pies został najprawdopodobniej potrącony przez samochód. Czworonóg został przetransportowany do schroniska w Bytomiu. Zwierzę posiadało chip ze schroniska w Chorzowie. Jeśli faktycznie do tego doszło zdarzenia, oznacza to iż kierowca nie zatrzymał się i zostawił zwierze na pastwę losu. Wszystkie osoby, które widziały ewentualne potrącenie psa proszone są o kontakt z piekarską jednostką policji.

By zapobiegać powyższym zdarzeniom, jeśli widzisz błąkającego się samotnie psa na ulicy to powiadom o tym odpowiednie służby. Taką postawą możesz uratować życie czworonoga. Widzisz – reaguj!

fot. Facebook Wojtek Janus

Subskrybuj piekary.info

google news icon