Piekary Śląskie: kolizja samochodów na ul. Bytomskiej

Ostatnie dni obfitują w wiadomości o groźnie wyglądających wypadkach na piekarskich drogach. Nie inaczej było dzisiaj, 9 marca, kiedy zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe na skrzyżowaniu ulicy Bytomskiej z ulicą Karola Miarki. Jak doszło do incydentu?

Dzisiaj o godzinie 8.00 na jednym z głównych skrzyżowań Piekar Śląskich doszło do kolizji dwóch aut. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, iż 40-letnia kobieta kierująca samochodem marki opel corsa nie zastosowała się do sygnalizatora świetlnego, który właśnie nadawał sygnał czerwony. Mieszkanka Piekar Śląskich ignorując sygnał uderzyła w bok przepisowo jadącego oplem insignią 29-letniego mężczyznę. Uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do szpitala w celu wykonania dalszych badań. 40-letniej kobiecie, kierującej oplem corsą zostało zatrzymane prawo jazdy.

Najczęstsze przyczyny wypadków drogowych

Pomimo częstych apeli policji uczestnicy ruchu drogowego wciąż nie stosują się do obowiązujących ich przepisów narażając siebie i innych na utratę zdrowia i życia. Do głównych przyczyn wypadków zaliczamy:
• niedostosowanie prędkości do warunków ruchu,
• nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,
• nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu,
• niezachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami,
• nieprawidłowe wyprzedzanie.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon