Piekary Śląskie - Katowice: jak najszybciej dostać się do serca aglomeracji śląskiej

Katowice to miasto pełne rozrywek dla ducha i ciała. Oprócz licznych restauracji i barów znajdziemy tam wiele zabytków, muzeów i parków. To również świetny teren inwestycyjny – wiele firm ma tam swoje siedziby. Nic dziwnego, że miasto jest tak często odwiedzane. Sprawdźmy jak najszybciej dotrzeć z Piekar Śląskich do Katowic.

Trasa piekary katowice

Przed nami 3 propozycje na pokonanie drogi z Piekar Śląskich do Katowic. Jako punkt początkowy obierzemy Kalwarię Piekarską, która mieści się przy ul. Bytomskiej, a naszym celem będzie Dworzec PKP, który mieści się obok Galerii Katowickiej.

Trasa samochodem (17,1 km – około 27 min)

Opuszczając mury Kalwarii Piekarskiej znajdziemy się na ul. Bytomskiej. Stamtąd kierujemy się na zachód i jedziemy ul. Bytomską ok. 1,5 km. Następnie na rondzie wybieramy drugi zjazd w Bytomską. Na kolejnym rondzie wybieramy trzeci zjazd, aby wjechać na DW911, kierując się w stronę Bytomia. Po wjeździe na DW911 należy kontynuować trasę przez ok 2,9 km. Później należy wybrać aby wjechać na Chorzowską/DK79 wjazdem w kierunku Katowice/Chorzów. Tą drogą jedziemy ok. 9,2 km. Po przejechaniu tej odległości, trzymając się cały czas lewej strony wjeżdżamy na DK79. Po 650 metrach wybieramy pas, aby zjechać w kierunku: Centrum/Koszutka/Załęże/Siemianowice Śląskie/DW902.

Następnie należy kontynuować drogę wzdłuż ulicy Chorzowskiej i po przejechaniu 140 metrów skręcić w w prawo w ulicę Grundmanna. Po 600 metrach kierujemy się wzdłuż ulicy Goeppert-Mayer i jedziemy nią 650 metrów. Następnie kontynuujemy trasę wzdłuż ulicy Sądowej (120 metrów). Później jedziemy prosto do ulicy Słowackiego, a następnie skręcamy w łagodnie w prawo w ulicę Dworcową.

Z Piekar do Katowic komunikacją miejską (około 1h 4 min)

Wychodząc z Kalwarii Piekarskiej musimy udać się na przystanek autobusowy Bazylika, który mieści się 140 metrów (2 min) od naszego punktu początkowego. Następnie wsiadamy w autobus linii 168, który jedzie w kierunku Katowice Plac Wolności. Pokonujemy 31 przystanków w czasie 56 minut. Wysiadamy na ostatnim przystanku – Katowice Plac Wolności i stamtąd udajemy się pieszo do Dworca PKP. Ta przechadzka zajmie nam 6 minut.

Przejażdżka na rowerze (19,6 km – około 1h 3 min)

Pokonując odległość z Piekar Śląskich do Katowic na rowerze możemy rozważyć trzy trasy. Jedna z nich wiedzie przez takie dzielnice Piekar Śląskich jak: Szarlej oraz Brzozowice-Kamień. Następnie przejeżdżamy przez Kamyce, czyli teren Wojkowic. Potem znów jesteśmy w Piekarach Śląskich (Dąbrówka Wielka). Droga wiedzie dalej przez Michałkowice i Bytków (Siemianowice Śląskie). Później mijamy Wełnowiec, aż dojeżdżamy do centrum Katowic. Dworzec PKP znajduje się zaraz obok Galerii Katowickiej.

Wybierając trasę przez DW911 przejeżdżamy przez Szarlej (Piekary Śląskie), a następnie Rozbark i Łagiewniki (Bytom). Później mijamy Chorzów – jedziemy wzdłuż Parku Śląskiego. Koło Żyrafy wjeżdżamy na ulicę Chorzowską i jedziemy nią aż do ulicy Grundmanna, w którą wjeżdżamy. Kierujemy się prosto, a następnie skręcamy w lewo w ulicę Sądową. Na najbliższym rondzie wybieramy trzeci zjazd. Przejeżdżamy obok Galerii Katowickiej, za którą znajduje się Dworzec PKP.

Każda z tras liczy niemal 20 kilometrów, a do jej przebycia potrzeba ponad 60 minut.

fot. Google Maps

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

1piekary

Piekary Śląskie: Oto dzielnice z najbogatszą...

Szarlej

Piekary Śląskie – Szarlej: co łączy piekarską...

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Podsumowanie tygodnia

Podsumowanie tygodnia w Piekarach Śląskich....

M 171371021 176216857663484 4735487510370006991 n

Piekary Śląskie: atrakcyjne miejsca do...

Psy1

Koniec spacerów z psem bez smyczy? Nowe przepisy

Kalwaria

Piekary Śląskie Wielkanoc 2021: transmisje mszy...