Piekary Śląskie – Gliwice dojazd. Najlepsze opcje dojazdu do pracy.

Gliwice to mocno rozwinięte miasto, do którego codziennie do pracy dojeżdżają tysiące osób. Znajdują się tam takie wielkie firmy jak Amazon, fabryka Opla czy NGK Ceramics, które zatrudniają wielu pracowników. Część z nich to mieszkańcy naszego miasta. Jak wygląda dojazd z Piekar Śląskich do Gliwic?

Piekary slaskie gliwice jpg

Najszybsza opcja – dojazd autem

Odległość z Piekar Śląskich do Gliwic wynosi ok. 27 km. Wybierając samochód, drogę pokonamy w około 25 min. Według Google Maps najlepszą trasą jest jazda przez Aleję Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Najpierw musimy wjechać na ulicę Pod Lipami, a następnie skręcić w lewo w ulicę Szybową. Później należy skręcić w lewo w ulicę Jana Nowaka-Jeziorańskiego i jechać prosto 22 km. Po tej odległości trzeba wybrać prawy pas, aby skorzystać z wjazdu, kierunek: Centrum/Łabędy. Na najbliższym rondzie wybieramy drugi zjazd w Drogową Trasę Średnicową/DW902. Na kolejny rondzie jedziemy prosto na DW902. Następnie zjeżdżamy w kierunku ul. Dworcowej/DW901. Kolejne kroki uzależnione są od dokładnej lokalizacji, w której znajduję się firma, w której pracujemy.

Trasa komunikacją miejską

Z Piekar Śląskich do Gliwic możemy dostać się bezpośrednio autobusem AP1 z przystanku Szarlej Kaufland. Pokonujemy 6 przystanków i wysiadamy w Gliwicach na Placu Piastów. Przejazd liczy wtedy 53 min. Inną opcją jest dostanie się autobusem 114 na przystanek Dworzec Bytom, a następnie przesiadka w autobus 850, który również kieruje się na Plac Piastów w Gliwicach. Z przystanku Plac Piastów możemy znaleźć wiele połączeń, które doprowadzą nas do niemal każdego zakątka Gliwic.

Pokonaj dystans rowerem

Mieszkańcy Piekar Śląskich kochają jazdę na rowerze. Trasę na rowerze pokonamy w 1,5 godziny. Do przejechania mamy wtedy ok 27,5 km. Na początku droga biegnie podobnie jak podczas jazdy autem, czyli przez ulice: Pod Lipami, Szybową oraz Aleję Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Później jednak musimy zjechać w prawo ulicą Karbowską i przemierzyć Miechowice – jedną z dzielnic Bytomia. Następnie przejeżdżamy przez Osiedle Młodego Górnika w Zabrzu oraz część Mikulczyc. Kierując się cały czas ulicą Zielną dotrzemy do Żernik – dzielnicy Gliwic. Wtedy droga wiedzie nas przez ulice: Tarnogórską, Lubliniecką oraz DW901.

fot. Google Maps

Subskrybuj piekary.info

google news icon