Dwa pożary w ciągu dwóch dni w Piekarach Śląskich

Do pierwszego zdarzenia doszło 19 marca w budynku wielorodzinnym przy ul. Roździeńskiego. Dyżurny odebrał po godzinie 12. notatkę o pożarze w kotłowni. Następnego dnia doszło do kolejnego pożaru, tym razem przy ulicy Sokołów. W budynku znajdował się gęsty dym. Co było przyczyną pożarów?

19 marca o godzinie 12.24 Komenda Miejska PSP w Piekarach Śląskich otrzymała zgłoszenie dotyczące pożaru w kotłowni przy ul. Roździeńskiego. W trakcie dojazdu zastępów straży pożarnej na miejsce, potwierdzono, iż w budynku nie znajdują się osoby objęte kwarantanną bądź zakażone koronawirusem. Strażacy potwierdzili treść otrzymanego zgłoszenia. Część piwniczna była zadymiona bez widocznego źródła pożaru. 6 mieszkańców opuściło swoje lokalu i znajdowało się przed budynkiem. Właściciele poinformowali, iż pożar nastąpił po rozpaleniu ognia w piecu. Ogień wymknął się spod kontroli i wydostał się z pieca na pomieszczenia piwniczne. Działania straży pożarnej skupiły się na zlokalizowaniu i ugaszeniu źródła pożaru. Klatka schodowa oraz piwnica zostały oddymione. Po zakończone akcji sprawdzono wszystkie pomieszczenia przy użyciu urządzeń DRAGER oraz WNETIS – badanie nie ujawniło obecności gazów niebezpiecznych.

20 marca doszło do kolejnego pożaru. O godzinie 23.30 dyżurny piekarskiej jednostki straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o treści „Gęsty dym na klatce w 4 piętrowym budynku, zgłaszający nie wie z którego mieszkania wydobywa się dym, brak kwarantanny”. Strażacy, którzy pojawili się na miejscu potwierdzili treść zawiadomienia. W jednym z mieszkań na parterze zapaliła się pralka. Lokatorka ugasiła pożar już przed przybyciem strażaków – to również było przyczyną sporego zadymienia klatki schodowej. Trzy osoby, które zamieszkiwały lokal, znajdowały się na klatce schodowej – nie potrzebowały interwencji Zespołu Ratownictwa Medycznego. Czynności strażaków skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej oraz dopływu gazu w lokalu. Nadpalona pralka została wyniesiona na zewnątrz i przelana wodą. Mieszkanie i klatka schodowa zostały oddymione. Za pomocą detektora obecności gazów niebezpiecznych sprawdzono pozostałe mieszkania – badanie nie ujawniło groźnych substancji.

fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

1pozar ul konarskiego

Pożar przy ul. Konarskiego w Piekarach Śląskich

0pozar

Piekary Śląskie: pożar piwnicy w budynku przy...

1pozarbonczyka

Piekary Śląskie: pożar w budynku przy ul. Bończyka

Kaplica XIV Stacji Drogi Krzyżowej na Kalwarii Piekarskiej przechodzi renowację

Trwa remont kaplicy Grobu Pańskiego na piekarskiej Kalwarii

Perfumy

Złodziej okradł piekarską drogerię

Pieniadze

Piekary Śląskie PUP. Kolejna Tarcza...