Piekary Śląskie. Dlaczego ze studzienek kanalizacyjnych się dymi? MPWiK tłumaczy

W naszym mieście zauważyć można, że w tym tygodniu z niektórych studzienek unosi się dym. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich wyjaśnia, że nie trzeba się tym martwić. Co w takim razie to oznacza?

MPWiK w Piekarach Śląskich
Piekary śląskie dym w studzienkach

Zadymianie kanalizacji w Piekarach Śląskich

Mieszkańcy Kozłowej Góry w tym tygodniu obserwują efekty prac, które mogą wprowadzić lekki niepokój. Ze studzienek kanalizacyjnych unosi się dym. Jak jednak tłumaczy piekarskie MPWiK, sytuacja ma związek z pracami zadymiania kanalizacji sanitarnej. Działania odbywają się w tym tygodniu. W informacji podanej przez przedsiębiorstwo czytamy:

Przyczyną prowadzenia akcji zadymiania kanalizacji sanitarnej są zgłoszenia mieszkańców Kozłowej Góry, podejrzewających, że nie wszyscy ich sąsiedzi właściwie wykonali instalację deszczową. Efektem podpinania instalacji deszczowej do kolektora sanitarnego są powtarzające się po deszczach przebrania ścieków. Kiedy deszczówka skierowana jest do kanalizacji sanitarnej, okazuje się, że w przypadku dużych opadów jej możliwości przepustowe są zbyt małe.

Pracownicy MPWiK zapowiadają, że w przypadku wykrycia nieprawidłowości będą kierować pisma do właścicieli nieruchomości z prośbą o zmiany w wykonaniu kanalizacji deszczowej.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Botaniczna Park – osiedle inne niż wszystkie

Termomodernizacja piekary

Remont bloków przy ul. Ofiar Katynia i Roczkowskiego

Piekary Śląskie - inwestycje 2022

Inwestycje na 2022 rok. Co zapowiada Urząd Miasta?

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Termomodernizacja

Trwają prace termomodernizacyjne

Bytomska 72

Przetarg na lokal przy ul. Bytomskiej 72

000000006

Chór „Halka” z Piekar Śląskich wystąpił w...