Piekary Śląskie: charytatywny bieg dla Lenki

Pierwszy raz o tym wydarzeniu informowaliśmy na początku listopada ubiegłego roku. Termin akcji został kilkurotnie przesunięty z powodu na obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa. W końcu bieg zmienił swoją formę na indywidualną. Nadszedł czas na podsumowanie zmagań uczestników. To jednak nie koniec akcji.

M m arek adeoye ljo Cgjs63 SM unsplash

Do 14 lutego każda chętna osoba miała wykonać wybrane przez siebie zadanie – bieg lub Nordic Walking. W liczeniu kilometrów pomagały darmowe aplikacje sportowe, takie jak np. Endomondo. Zdjęcia lub screeny swoich aktywności uczestnicy mieli przesyłać na adres e-mail piekarskiego MOSiR-u. Za każde przebiegnięte 5 km należało dokonać wpłaty na konto Lenki w wysokości 5 zł (10km = 10zł, 15km = 15zł, 20km = 20zł itd). W akcję zaangażowała się również Sława Umińska-Duraj, Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

21 lutego, o godzinie 10.00, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na stadion przy ul. Olimpijskiej 3. Każdy z uczestników, który nie przelał jeszcze pieniędzy za pokonane kilometry, będzie mógł dokonać wpłaty do specjalnie przygotowanych puszek Fundacji. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy przyjść w niedziele na stadion i pokonać dystans 5 lub 10 km. Do akcji mogą dołączyć nie tylko biegacze, ale też fani Nordic Walking. Lenka pojawi się w ten dzień na stadionie wraz z rodzicami, by podziękować wszystkim uczestnikom zmagań. Po niedzielnych zawodach MOSiR przeliczy wszystkie przebiegnięte kilometry i pieniądze, jakie pomogą Lence w walce z chorobą.

Kilometry dla zdrowia

Akcja została specjalnie zorganizowana by pomóc 9-letniej Lence w walce z poważną chorobą. Dziewczynka zachorowała w październiku i obecnie leczy się w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Lenka przeszła już trzy zabiegi, a teraz rozpoczęła leczenie w postaci nowoczesnej immunoterapii. Ta metoda jest bardzo kosztowną formą leczenia. Dziewczynka potrzebuje przynajmniej rocznej terapii.

Subskrybuj piekary.info

google news icon