Piekary Śląskie: „Biblioteka pod Chmurką” - ciesz się lekturą podczas pandemii

Ze względu na kolejne obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa do 9 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna pozostaje zamknięta. Wyjątkiem jest Biblioteka Centralna, która ponownie postanowiła wypożyczać swoje zbiory w bezkontaktowej formie, w ramach „Biblioteki pod Chmurką”. Sprawdźmy jak skorzystać z bibliotecznych zbiorów w czasie lockdownu.

1 BIBLIOTEKAPODCHMURKA

"Bibliotka pod Chmurką"

Od poniedziałku 22 marca Biblioteka Centralna uruchomiła „Bibliotekę pod Chmurką”. Dzięki niej możemy bezkontaktowo wypożyczyć książki/audiobooki z bibliotecznych zasobów. Jak to zrobić? Wystarczy zadzwonić do Biblioteki Centralnej pod nr 32 767 59 75, podać numer karty bibliotecznej oraz listę konkretnych pozycji, które nas interesują. Podczas rozmowy bibliotekarz poinformuje czytelnika o dostępności wybranych dzieł. Następny krok to umówienie się dany dzień i godzinę, w którym nastąpi odbiór książek/audiobooków. Zamówienie będzie przygotowane w specjalnej skrzynce umieszczonej przed biblioteką. Wypożyczone pozycje zwraca się natomiast do wrzutni przy wejściu do Biblioteki Centralnej.

Wypożycz bezpiecznie

Biorąc pod uwagę pandemię koronawirusa bezkontaktowa forma wypożyczania książek/audiobooków jest jedyną korzystną opcją na cieszenie się lekturą przy jednoczesnym dbaniu o swoje zdrowie. Minimalizuje ona do zera interakcje międzyludzkie, ponieważ wypożyczanie odbywa się bez kontaktu z bibliotekarzem i bez możliwości wejścia do biblioteki. Osoby, które chcą skorzystać z tej usługi muszą posiadać aktywne konto. Biblioteka nie prowadzi również zapisów nowych czytelników. Obsługa „Biblioteki pod Chmurką” pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

fot. Facebook Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon