Piekary Śląskie: atrakcyjne miejsca do weekendowych spacerów

W ten weekend termometry zanotują iście wiosenną temperaturę. W niedzielę mogą pokazać nawet 20 stopni Celsjusza. Czas wykorzystać świetną pogodę i udać się na spacer. Poznajmy urokliwe miejsca, w których można pospacerować.

M 171371021 176216857663484 4735487510370006991 n

1. Kalwaria

To jedno z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych miejsc na weekendowe spacery. Park jest bogaty w różnorodną roślinność: kasztanowce, sosny zwyczajne, modrzewie europejskie czy graby. Podczas przechadzek możemy również zauważyć wiele zwierząt: sowy, wiewiórki, szpaki i dzięcioły. Gdy rozejrzymy się po drzewach zauważymy zamontowane budki lęgowe. Dodatkowo w parku znajduje się wiele pięknych obiektów sakralnych. Mocnym plusem Kalwarii jest jej lokalizacja - park znajduje się przy głównej ulicy w Piekarach Śląskich (ul. Bytomskiej).

2. Park przy ul. Wyspiańskiego

Długie alejki, wiele ławeczek i plac zabaw - ten park jest idealnym miejscem na poobiedni spacer z dzieckiem. Rewitalizacja tego parku była największą inwestycją jaką przeprowadzono w 2019 roku i kosztowała niemal 9 milionów złotych. W ramach tego odnowiono ścieżki, wokół parku utworzono pętle dla rolkarzy (o długości 1 kilometra). Dodatkowo w nowym piekarskim parku posadzono ponad 100 nowych drzewek.

3. Park w Brzezinach Śląskich

To świetne miejsce dla osób mieszkających w pobliżu. Zmęczeni przechadzką po parku możemy usiąść i zrelaksować się na jednej z ławeczek. Park już niedługo diametralnie zmieni swoje oblicze. W zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego projekt pod nazwą "Park w Brzezinach Śląskich miejscem rodzinnej rekreacji i wypoczynku" został wybrany przez mieszkańców do realizacji. Ta inwestycja będzie kosztować 600 000 złotych. Prace obejmą budowę: parku linowego, placu zabaw, stanowisk do palenia ognisk oraz wybiegu dla psów. Cała aranżacja zostanie uzupełniona o nowe chodniki oraz rośliny.

Subskrybuj piekary.info

google news icon