Akcja "otwieramy lokale"

Obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa mocno ograniczyły funkcjonowanie wielu firm. Duża część przedsiębiorców postanowiła się zbuntować – otwierają swoje działalności mimo restrykcji. Do akcji „OtwieraMY” dołączyła piekarska restauracja – Tasty Restaurant&Pub.

01drinki

Przedłużający się lockdown w Polsce wzbudza wśród wielu ludzi negatywne emocje. Najliczniejsza grupa osób, która nie zgadza się z restrykcjami to przedsiębiorcy. Ich działalność została potężnie ograniczona, a niektóre placówki zostały całkowicie wyłączone z użytku. Na jednym z portali społecznościowych powstała grupa „STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW otwieraMY”. Osoby należące do społeczności nawzajem się motywują do przeciwstawienia się obecnemu reżimowi. W grupie na bieżąco publikowane są zapowiedzi otwarć lokali, które mimo obostrzeń postanawiają wznowić działalność. Są to głównie restauracje i puby, które skazane na wydawanie posiłków w dowozie i na wynos notują wysokie straty.

Na mapie naszego miasta na próżno było szukać lokalu, który jest otwarty mimo obostrzeń. Wszystko zmieniło się jednak w zeszły piątek, 29 stycznia – restauracja Tasty Restaurant&Pub przy ul. Piotra Skargi 15, wznowiła swoją działalność. Od tego czasu lokal nie tylko wydaje posiłki w dowozie i na wynos, ale również przyjmuje gości stacjonarnie. Restauracja serwująca dania kuchni amerykańskiej tym samym dołączyła do grona placówek, które zignorowały obowiązujące restrykcje.

Akcja „OtwieraMY” cieszy się dużym powodzeniem w naszym kraju. Cyklicznie spływają informacje o wznawianiu działalności kolejnych lokali.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

M Rezydencja Luxury Hotel Budynek noca1920x1179

Piekary Śląskie: Czy Rezydencja została...

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Mp3 10

Miejskie Przedszkole nr 3 wyremontowane. Robi wrażenie

Koniec z upomieniami. Policja wstawia mandaty za brak maseczki

Koniec z upomieniami. Teraz będą mandaty za brak maseczek

1wernisaz

Wystawa filatelistyczna z okazji 100. rocznicy...

9laboratorium chleba

Magda Gessler z „Kuchennymi rewolucjami”...

5remontsp5

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 5 w...