Piekary Śląskie. 9-letnie dziecko potrącone. Wypadek na ulicy Ziętka. Lądował helikopter LPR

Dzisiaj, w środę 28 kwietnia 2021 roku około godz. 14.00 na ulicy Ziętka, przy Parku Wolności, wydarzył się wypadek drogowy. 9-letni chłopiec został potrącony przez samochód. Wezwano na pomoc śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ulica zietka piekary

Wypadek zdarzył się 18 kwietnia 2021 r. na ulicy gen. Jerzego Ziętka, tuż przy Parku Wolności, niedaleko sklepu Żabka.

- Wypadek drogowy wydarzył się około godz. 14. 9-letni chłopiec został potrącony przez samochód marki Volkswagen Touran - relacjonuje sierż. szt. Łukasz Czepkowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. - Kierujący samochodem był trzeźwy - dodaje.

Na miejsce wypadku został wysłany helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Przytomnego chłopca śmigłowiec LPR zabrał do szpitala - mówi sierżant Czepkowski.

Tymczasem mł. kpt. straży pożarnej Arkadiusz Bryszkowski, który jest oficerem prasowym Komendanta Miejskiego PSP w Piekarach Śląskich twierdzi, że chłopiec był nieprzytomny. - My jako straż pożarna zabezpieczaliśmy miejsce zdarzenia. Pomagaliśmy również zespołowi ratownictwa medycznego i ochranialiśmy miejsce lądowania helikoptera - dodaje. mł. kap. Bryszkowski.

Chłopiec został przetransportowany do szpitala dziecięcego w Katowicach Ligocie. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II w Katowiach poinformowało w czwartek, 28 kwietnia, że dziecko jest w poważnym stanie.

Jak wynika z ustaleń piekarskiej policji, dziecko wybiegło z pobliskiego sklepu i wbiegło na jezdnię. Kierujący volkswagenem 69-letni mieszkaniec Piekar miał uprawnienia do kierowania pojazdem oraz był trzeźwy.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek piekary śląskie

Zderzenie na skrzyżowaniu ulic Ziętka i Konstytucji 3 Maja

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Rondo

Konsultacje społeczne w sprawie nadania nazwy ronda

1miejsce do grillowania

Miejsca w Piekarach Śląskich, w których...

Biegacz

Charytatywny bieg w lesie Dioblina – pomoc dla...

Listy

Piekary Śląskie kody pocztowe. Jaka ulica ma...

Michal zembala

Uznany śląski lekarz, dr hab. Michał Zembala,...