Piekary Śląskie: 29.01.21 cichy marsz kobiet przeciwko wyrokowi TK

22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny ogłosił wyrok w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Wtedy kobiety tłumnie wyszły na ulice, wyrażając swe zdanie wobec nowych przepisów. Czara goryczy przelała się jednak 27 stycznia 2021 roku, kiedy w Dzienniku Ustaw opublikowano wyrok TK. Dzisiaj piekarskie kobiety znów będą manifestować.

01strajk

Wyrok TK - aborcja

Od kilku miesięcy gorącym tematem są zmiany w prawie aborcyjnym w naszym kraju. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego wywołał ogromny sprzeciw wśród Polek. Kolejnym ciosem zadanym w prawa kobiet było wpisanie do Dziennika Ustaw zaostrzeń dotyczących przerywania ciąży w Polsce. Trybunał Konstytucyjny sprawił, że niemożliwa stała się aborcja w przypadkach poważnych wad rozwojowych płodu. To oznacza, że wszystkie aborcje w Polsce zostały zakazane, za wyjątkiem przypadków gwałtu, kazirodztwa lub gdy życie matki jest zagrożone.

Piekarzanki na ulicach - gdzie i kiedy?

Kobiety w całej Polsce organizują liczne przemarsze i protesty. Nie inaczej będzie dziś w Piekarach Śląskich. Piekarzanki postanowiły zgromadzić się dzisiaj, 29.01, o godz. 18.00 pod Urzędem Miasta przy ul. Bytomskiej 84. W cichy, lecz dobitny sposób będą wyrażać swój sprzeciw przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego.

fot. Facebook Magdalena Grabowska - Grabisz se

Subskrybuj piekary.info

google news icon