Piekary Śląskie. 2,5 promila alkoholu w organizmie = 2,5 tysiąca złotych mandatu

Nie było taryfy ulgowej. Policjanci z naszego miasta wystawili niemały mandat pewnemu rowerzyście. Mężczyzna wsiadł na pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Policja Mikołów
Piekary slaskie kontrola drogowa

Tym razem przepisy były nieubłagane. Niedawno funkcjonariusze z drogówki zatrzymali do kontroli prowadzącego składak. Rzecz działa się na ulicy Jana Pawła II. Mężczyzna zakończył swoją podróż. Badanie wykazało u niego 2,5 promila alkoholu. Kierowca roweru z pewnością na długo zapamięta ten dzień. Nie da się łatwo zapomnieć mandatu w wysokości 2 500 zł. Jak stwierdzają piekarscy policjanci, dla takiego zachowania nie ma wyrozumiałości. Prowadząc pod wpływem alkoholu kierowcy narażają na niebezpieczeństwo i siebie, i innych uczestników ruchu, niezależnie od tego, jakim środkiem transportu się przemieszczają.

- Przypominamy, że jazda pojazdem innym niż mechaniczny w stanie po użyciu alkoholu, czyli wtedy, gdy w organizmie znajduje się pomiędzy 0,2-0,5 promila, zagrożona jest mandatem w wysokości 1 000 złotych. Z kolei osoba będąca w stanie nietrzeźwości, czyli gdy ma więcej niż 0,5 promila alkoholu, powinna liczyć się z mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych - ostrzegają mundurowi.

Subskrybuj piekary.info

google news icon