Piekary będą obchodzić Święto Wojska Polskiego

Prezydent Miasta, Sława Umińska-Duraj, wraz z przewodniczącym Rady Miasta, Tomaszem Wesołowskim, zapraszają na obchody związane ze Świętem Wojska Polskiego, które odbędą się na Kopcu Wyzwolenia.

Swieto wojska polskiego w piekarach

Uroczystość w reżimie sanitarnym

Podczas obchodów wszyscy mieszkańcy będą mogli obejrzeć sprzęt wojskowy znajdujący się w posiadaniu naszej armii. Niestety ze względu na epidemię koronawirusa, ludzie nie będą mogli skorzystać z przejażdżki pojazdami, jak również zabronione jest zbliżanie się i dotykanie obiektów.

Program akcji

Na 9.45 zaplanowano zajęcie posterunków wartowniczych. O godzinie 10.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta polowa z udziałem Orkiestry Wojskowej z Bytomia oraz Chóru "Św. Barbara". Następnie o 11.00 przewidziane są oficjalne uroczystości wraz z asystą wojskową. O 11.30 rozpocznie się Piknik Militarny wraz z prezentacją pojazdów militarnych i wyposażenia wojskowego.

Plan wydarzenia może ulec zmianie ze względu na niestabilną sytuację epidemiologiczną w kraju. W takiej sytuacji obchody zostaną ograniczone do odprawienia Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego, która odbędzie się 22 sierpnia o godzinie 10.00 w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Szarleju.

Organizatorami przedsięwzięcia są Miasto Piekary Śląskie oraz 34 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu. Partnerami wydarzenia są: Jednostka Wojskowa AGAT im. gen. dyw. Stefana Roweckiego GROTA w Gliwicach, 3. Regionalna Baza Logistyczna, 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej, Śląski Odział Straży Granicznej, 5.Pułk Chemiczny oraz Orkiestra Wojskowa z Bytomia.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

AZS w Piekarach Śląskich

31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piekarach

Wigilia dla samotnych

Wigilia Charytatywna dla ubogich i biednych mieszkańców

Festiwal aktywności kulturalnej

Festiwal Aktywności Kulturalnej w Piekarach

Mateusz Socha w Piekarach

Mateusz Socha wystąpi w Miejskim Domu Kultury

Urodziny Radia Piekary Kopiec Wyzwolenia

Imprezowy weekend pod Kopcem Wyzwolenia - trzy dni koncertów

Fragment plakatu do filmu "Ja, Kaya - dziołcha ze Śląska"

Film o słynnej piekarzance, Kai Mireckiej-Ploss. Premiera

Remont biblioteki

Remonty bibliotek w Piekarach. Co z...