Piekarskie MotoMikołaje 2020 – potrzebne wsparcie!

Do 6 grudnia pozostało tylko 10 dni, a charytatywna zbiórka pieniędzy stanęła w miejscu. Gra jest warta świeczki, ponieważ zgromadzone datki pozwolą na zakup prezentów dla najmłodszych.

Od dwóch lat wydarzenie „Piekarskie MotoMikołaje” organizuje rodzeństwo: Alicja i Kewin Majchrzyk. Przejęli oni inicjatywę po swoich rodzicach, którzy od 2012 roku w każde Mikołajki obdarowywali prezentami wychowanków domu dziecka. Od kilku lat akcja ta niesie pomoc dzieciom z Zespołu Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich.

Skąd nazwa MotoMikołaje?

Organizatorzy wydarzenia są zapalonymi fanami motocykli. W akcje zaangażowana jest również spora ilość piekarskich motocyklistów - nie tylko wpłacają datki na zakup prezentów, ale też sami je dostarczają na swoich widowiskowych maszynach. Cała oprawa wydarzenia robi wrażenie i sprawia dzieciakom wiele radości. W tym roku pomimo obostrzeń i ciężkiej sytuacji epidemiologicznej akcja się odbędzie, ale w nieco innej formie. Po rozdaniu prezentów zawsze przychodził czas na uczczenie wydarzenia - w szkole organizowano kameralne przyjęcie dla motocyklistów, dzieci i ich rodziców oraz nauczycieli. Tegoroczne przedsięwzięcie ograniczy się do przekazania prezentów dzieciom przez motocyklistów pod szkołą. Niestety może się to nie udać – zorganizowana zbiórka pieniędzy na zakup podarunków stanęła w miejscu. Zostało tylko 10 dni do końca, a zebrano tylko 12% potrzebnej kwoty. Bez pomocy mieszkańców Piekar Śląskich w tym roku dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nie otrzymają w tym roku mikołajkowych prezentów.

Otwórz serce i wspomóż akcję.

fot. Facebook Joachim Bartosik

Subskrybuj piekary.info

google news icon