Piekarskie Centrum Medyczne: uwaga, dwa oddziały zamknięte!

Infekcja górnych dróg oddechowych u jednego z pracowników szpitala doprowadziła do zamknięcia dwóch oddziałów. Na razie jednak nie ma powodów do paniki, bo nie stwierdzono u tej osoby zakażenia koronawirusem. Uciążliwości jednak odczują pacjentki.

65850711 442767193240443 7865322709507375104 n

Piekarskie Centrum Medyczne w piątek 3 kwietnia zostało zmuszone do zamknięcia dwóch oddziałów. Chodzi o oddział położniczo-ginekologiczny oraz noworodkowy. Wszystko przez niepokojące objawy u jednego z pracowników szpitala

"Decyzja Sanepidu o czasowym wyłączeniu z działalności zapadła po stwierdzeniu cech infekcji górnych dróg oddechowych u jednego z pracowników. Działamy w tej sytuacji zgodnie z zaleceniami, mając na uwadze bezpieczeństwo pacjentów i personelu, by nie doprowadzić do sytuacji znanej z mediów dotyczącej wielu innych szpitali w Polsce" - informuje szpital.

Mieszkanki Piekar Śląskich w przypadku porodu muszą kierować się do szpitali w Bytomiu, Rudzie Śląskiej lub Tarnowskich Górach. Na razie nie wiadomo, kiedy Piekarskie Centrum Medyczne przywróci funkcjonowanie obu oddziałów.

fot. Facebook/Piekarskie Centrum Medyczne

Subskrybuj piekary.info

google news icon