Piekarskie bankomaty stoją puste. W mieście działa tylko jeden bankomat

Ogłoszony stan wojenny w Ukrainie spowodował wybuch paniki u mieszkańców województwa śląskiego. Zaczęło się od gigantycznych kolejek do stacji benzynowych, obecnie społeczność masowo wypłaca gotówkę z kont, doprowadzając do ich pustoszenia.

fot. Adamina Jendrossek
puste-bankomaty-w-Piekarach

Mieszkańcy Piekar Śląskich od kilku dni masowo wypłacają gotówkę z bankomatów. Obecnie z kilku dostępnych na terenie miasta działa tylko jeden. Najgorsza sytuacja jest w Banku ING, gdzie pięć bankomatów stoi pustych. Ekipa techniczna banku uzupełnia je gotówką, a po kilku godzinach ponownie stoją puste.

- Mamy problem w skali ogólnopolskiej. W związku z aktualną sytuacją społeczeństwo masowo wypłaca gotówkę. Ekipa techniczna nie nadąża z ładowaniem pieniędzy. Staramy się na bieżąco je uzupełniać - wyjaśnia Joanna Majer-Skorupa, zastępca rzecznika prasowego banku ING.

W Piekarach bankomaty ING znajdują się przy ul.: Bytomskiej 83, Gen. Ziętka 11, Osiedle Andaluzja 21 oraz Jana Pawła II 61. Problemy techniczne pojawiały się również podczas wypłacania gotówki Blikiem - bankomat przy ul. Jana Pawła II nie obsługiwał takiej transakcji.

Pozostałe bankomaty również czekają na uzupełnienie

W mieście swoje bankomaty ma również PKO Bank Polski, Kasa Stefczyka, Bank PEKAO, Santander Bank Polska. Obecnie gotówkę wypłaca tylko PKO BP, przy ulicy Wyszyńskiego 11.

W Kasie Stefczyka bankomat nie działa od 28 lutego. Placówka czeka na jego uzupełnienie.

- Ciężko powiedzieć kiedy znowu klienci będą mogli skorzystać z naszego bankomatu. Jednak w nagłych przypadkach zapraszamy do banku po wypłatę gotówki - tłumaczy pracownica banku.
puste-bankomaty-piekary

Subskrybuj piekary.info

google news icon