Piekarski policjant uratował tonącego 14-latka. Chłopca zaczął wciągać prąd

St. asp. Łukasz Świerkowski podczas wakacyjnego pobytu nad morzem uratował tonącego chłopca. Przebywając na plaży z rodziną zauważył, że nastolatka wciągnął prąd morski. Chłopiec został wyciągnięty na brzeg i oddany w ręce mamy.

KMP Piekary
policjant uratował tonącego nastolatka

Piekarski policjant Łukasz Świerkowski przebywał na urlopie w Sianożętach. 21 czerwca w godzinach popołudniowych przebywając na plaży z rodziną i znajomymi zauważył tonącego chłopca, którego prąd zaczął wciągać w głąb morza.

Policjant od najmłodszych lat posiada uprawnienia ratownika wodnego, wobec czego natychmiast wskoczył do wody i wyciągnął 14-latka na brzeg. Matka chłopca, która była obecna na miejscu podziękowała policjantowi za uratowanie syna.

Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku

  • Powinniśmy się kąpać tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody w miejscach zabronionych,
  • Dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych,
  • Gdy wchodzimy z dziećmi do wody zabezpieczamy je w specjalne rękawki bądź kamizelką,
  • Po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało. W ten sposób unikniemy szoku termicznego,
  • Nie skaczmy „na główkę”. Dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni. Gdy jednak w trakcie kąpieli dojdzie już do urazu kręgosłupa, najważniejsze jest, aby ostrożnie przetransportować poszkodowanego na brzeg i koniecznie sprawdzić drożność dróg oddechowych. Natychmiast wezwij pogotowie ratunkowe. Od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie.

Subskrybuj piekary.info

google news icon