Piekarski policjant odznaczony medalem za wybitne zasługi. Wyciągnął z wody tonącego nastolatka

St. asp. Łukasz Świerkowski otrzymał medal im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja za podjęcie się ratowania życia poza służbą. W trakcie swojego urlopu policjant dostrzegł tonącego nastolatka i wskoczył do wody, by go uratować.

KMP w Piekarach
Medal dla policjanta

W trakcie urlopu nad morzem st. aspirant Łukasz Świerkowski bez chwili wahania wskoczył do morza i uratował życie tonącemu nastolatkowi. Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca br. w Sianożętach, gdzie policjant wraz z rodziną i przyjaciółmi był na wakacjach. Dzięki szybkiej reakcji policjanta 14-latek został wyciągnięty na brzeg i przekazany pod opiekę matki.

Za ten chwalebny czyn policjant 28 lipca br. odebrał z rąk Mariusza Kamińskiego, szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji medal im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Wyróżnienie zostało przyznane również 67 innym policjantom z całej Polski.

Kto może otrzymać medal im. Andrzeja Struja?

Medal im. podkomisarza Andrzeja Struja mogą otrzymać policjanci, którzy podjęli się poza służbą ratowania życia, zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia albo w czasie służby podjęli się ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.

Funkcjonariusze otrzymują również nagrodę finansową. Medal jest nadawany na wniosek komendanta głównego Policji albo z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyróżnienie może być przyznawane także pośmiertnie.

Subskrybuj piekary.info

google news icon