Piekarski metalowy zespół muzyczny wraca do korzeni. Oberschlesien wystąpi w Piekarach Śląskich

Zespół muzyczny został założony w 2008 roku na terenie Piekar Śląskich. Cechą charakterystyczną grupy są utwory tworzone w języku śląskim, a ich tematyka nawiązuje do Górnego Śląska. Grupa za kilka miesięcy wróci do swojego rodzinnego miasta, być dać popis swoich umiejętności.

FB Obserschlesien
Oberschlesien wystąpi w Piekarach

Obserschlesien wystąpi w Piekarach Śląskich.

Ośrodek Kultury Andaluzja ogłosił, że metalowy zespół Obserchlesien wystąpi w Piekarach Śląskich. Oberschlesien. Śląska grupa muzyczna wykonująca industrial metal powstała z inicjatywy Marcela Różanki. Inspiracją dla grupy była muzyka zespołu Rammstein, który jak podkreślili w jednym z wywiadów Marcel Różanka i Michał Stawiński jest ich „muzycznym guru”. W swej twórczości formacja posługuje się Językiem Śląskim. Zespół zyskał popularność w 2012 roku za sprawą udziału w czwartej edycji talent show Must Be the Music. Tylko muzyka

- Zespół zagrał setki koncertów na wszystkich największych festiwalach w Polsce i za granicą, gdzie jest entuzjastycznie przyjmowany krzewiąc Śląską Tożsamość, Kulturę i Język Śląski - informuje OK Andaluzja.

1 grudnia 2023 o godzinie 20:00 Oberschlesien wystąpi podczas Barbórkowego Koncertu. Grupa będzie promować swoją najnowszą płytę winylową. Sprzedaż internetowa rozpoczęła się 12 września na stronie internetowej. Natomiast od 18 września wejściówki można zakupić w kasie Ośrodka Kultury Andaluzja.

Super Trio

Może Cię zainteresować:

Koncert Super Trio w Ośrodku Kultury Andaluzja. Wystąpią m.in. Jerzy Styczyński oraz Marek Raduli

Autor: Martyna Urban

19/05/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon