Piekarski kajakarz Dawid Franielczyk z medalem

Mieszkaniec Piekar Śląskich, Dawid Franielczyk, zdobył brązowy medal w ogólnopolskich zawodach kajakarskich, które odbyły się na początku maja. Obecnie zawodnik przygotowuje się do Długodystansowych Mistrzostw Śląska, które wkrótce odbędą się w Czechowicach-Dziedzicach.

Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa, przygotowania do obecnego sezonu szły bardzo mozolnie. Ciągłe przerwy w treningach nie pozwoliły wielu zawodnikom osiągnąć wymarzonej formy. 1 maja 2021 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta Bydgoszcz w kajakarstwie klasycznym. Celem było wyłonienie Mistrzów w konkretnych konkurencjach oraz uczczenie 675 rocznicy nadania Praw Miejskich Bydgoszczy. Pomimo pandemii w zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 22 klubów.

Miasto Piekary Śląskie godnie reprezentował Dawid Franielczyk – zawodnik UKS Świerklaniec. W kategorii wiekowej młodzik 2008 zdobył brązowy medal. Ze względu na wysoki poziom Mistrzostw Miasta Bydgoszcz, uzyskanie trzeciego miejsca dobrze prognozuje na przyszłe zawody w Czechowicach-Dziedzicach.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Działki na sprzedaż w Piekarach Śląskich

Działki na sprzedaż w Piekarach Śląskich

1kopalnia

Likwidacja 23 obiektów budowlanych oddziału...

Autobus

Piekary Śląskie. Podwyżka cen biletów ZTM na...

Miejskie przedszkole nr 1

Miejski Przedszkole nr 1 w Piekarach Śląskich...

M m 53 645300 g 1

Młody piekarzanin laureatem konkursu

01liczydlo

Piekary Śląskie: rekrutacja do szkół i...