Piekarski kajakarz Dawid Franielczyk z kolejnym brązowym medalem

Dawid Franielczyk idzie za ciosem. Niedawno zdobył brązowy medal ogólnopolskich zawodach kajakarskich, które odbyły się na początku maja. Sportowiec jest w bardzo dobrej formie, ponieważ na kolejnych mistrzostwach ponownie uplasował się na trzecim miejscu.

1 maja 2021 roku Dawid Franielczyk wziął udział w Mistrzostwach Miasta Bydgoszcz w kajakarstwie klasycznym. W zawodach uczestniczyło ponad 300 osób z 22 klubów. Ze względu na pandemię, przygotowania do zawodów szły bardzo mozolnie i każdy uczestnik obawiał się o swój start. Mieszkaniec Piekar Śląskich zdobył jednak 3 miejsce, za co otrzymał brązowy medal. Zaraz po wygranej w Mistrzostwach Dawid rozpoczął przygotowania do kolejnych zawodów w Czechowicach-Dziedzicach.

Zawodnik UKS Świerklaniec 8 maja 2021 roku uczestniczył w Długodystansowych Mistrzostwach Śląska w kajakarstwie klasycznym organizowanych w Czechowicach-Dziedzicach. W tym sezonie były to pierwsze tego typu zawody w naszym okręgu. Mimo tego, iż Górny Śląsk nie jest miejscem, w którym kajakarstwo cieszy się dużą popularnością w Mistrzostwach wzięli udział reprezentanci 10 klubów sportowych. Dawid Franielczyk wystąpił w kategorii wiekowej młodzik 2008 w konkurencji K1 na dystansie 2500 metrów. Walka była zacięta. Piekarzanin zajął 3 miejsce, za co otrzymał brązowy medal. Dawid Franielczyk nie zwalnia tempa – ponownie przygotowuje się do kolejnych zawodów, które odbędą się już 29 maja na Trzech Stawach w Katowicach (Mistrzostwa Śląska w sprincie kajakowym).

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Zawody biegowe piekary

Kolejna edycja Biegowego Grand Prix wystartowała

Henryk kula pzpn w piekarach1

Senegalscy młodzi piłkarze zostaną zaproszeni do miasta

Zajęcia pływackie

MOSiR prowadzi nabór do sekcji pływackiej dla dzieci

Mażoretki Azaria

Mażoretki Azaria - zbiórka na wyjazd do Chorwacji

Tour de Pologne

Tour de Pologne 2021 nie w Piekarach Śląskich.

M m 151179458 3873089729440609 7997205591068855842 o

Halowe Mistrzostwa Piekar Ślaskich 10-latków i...

Marton

Trwają zapisy na 2. PKO Piekarski Półmaraton