Piekarski Dzień Różowej Wstążki. Każdy mieszkaniec może skorzystać z bezpłatnych badań

Już w przyszłym tygodniu na piekarzan czekać będą medycy, którzy nieodpłatnie przeprowadzą konsultacje. Oferta jest naprawdę szeroka, aż szkoda nie skorzystać.

UM Piekary Śląskie
Dzień różowej wstążki 2022 piekary śląskie

Dzień Różowej Wstążki w Piekarach Śląskich

Choć październik to miesiąc, w którym najwięcej słyszy się o profilaktyce raka piersi, w naszym mieście działania nie kończą się na zaoferowaniu mammografii. W przyszły poniedziałek, 17 października, będzie można skorzystać z okazji i kompleksowo się przebadać, a co najważniejsze - za darmo. W godzinach od 10:00 do 14:00 przed budynkiem Urzędu Miasta Piekary Śląskie (ul. Bytomska 84) zorganizowane zostanie Miasteczko Zdrowia. W ramach akcji będzie można:

  • uzyskać wiedzę na temat szeroko pojętej profilaktyki chorób i promocji zdrowia
  • uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz potwierdzić Profil Zaufany (w Punkcie Informowania Mieszkańców)
  • skorzystać z konsultacji lekarskich i fizjoterapeutycznych
  • uzyskać informacje na temat programu Ministerstwa Zdrowia „Profilaktyka 40 PLUS”
  • wykonać pomiar poziomu glukozy we krwi oraz zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi
  • uzyskać informacje na temat badań w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C oraz badań z zakresu profilaktyki nowotworowej
  • dokonać pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz wykonać testy w alkogoglach i narkogoglach
  • wykonać badanie włosów i skóry głowy
  • dokonać analizy składu masy ciała
  • zakupić rękodzieło wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich
- Zachęcamy wszystkich Piekarzan do profilaktyki i sprawdzenia swojego stanu zdrowia – zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych! - zapraszają organizatorzy akcji.

Wydarzenie rozpocznie uroczysty pochód z Placu Noblistów Śląskich do budynku Urzędu Miasta.

Przebadana - bezpieczna

17 października jest Dniem Walki z Rakiem Piersi w Polsce, a cały miesiąc poświęcony został tematowi profilaktyki kobiecej. Rak piersi wciąż stanowi najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet. Jest przyczyną 14% zgonów. Jednak nie musimy się na to zgadzać. Badania wskazują, że jest coś, co skutecznie zmniejsza ryzyko - oczywiście profilaktyka!

Z rakiem można walczyć i można wygrywać. Ważne, by nie lekceważyć kwestii zdrowotnych oraz prawidłowo dbać o swój organizm. Podstawą jest samobadanie, które powinno stać się nawykiem każdej kobiety od nastolatki do seniorki. Wykonuje się je raz w miesiącu. Co więcej, dla pań w wieku 50-69 lat przygotowano specjalny program. Mogą bezpłatnie i bez skierowania skorzystać z mammografii. Więcej na temat samego badania oraz związanych z nim pytań w poniższym artykule.

Badania mammograficzne w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Silna, piękna, przebadana. Co musisz wiedzieć, by zadbać o swoje zdrowie w Dniu Różowej Wstążki?

Autor: Urszula Gołkowska

15/10/2021

Subskrybuj piekary.info

google news icon