Piekarska urazówka dostała nowoczesny aparat RTG wart 1,6 mln zł

Pacjenci i personel medyczny Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich mogą odetchnąć – 17-letni sprzęt do wykonywania zdjęć RTG poszedł w niepamięć. Przestarzały aparat zostanie zastąpiony nową sztuką zakupioną przez urząd marszałkowski.

- Urząd marszałkowski dba o to, żeby doposażać w sprzęt szpitale marszałkowskie. Co roku, na podstawie planów inwestycyjnych, przekazujemy pieniądze na zakup aparatury. Mam nadzieję, że w tym roku będziemy doposażać kolejne oddziały, żeby zwiększyć liczbę przyjmowanych pacjentów i poprawić komfort pracy personelu – słowa Izabeli Domogały, członka Zarządu Województwa Śląskiego.

W dniu wczorajszym, w piekarskiej urazówce pojawili się: Izabela Domogała i Dariusz Iskanin (radny sejmiku województwa śląskiego). Mieli oni okazję zobaczyć nowy sprzęt – aparat RTG MEDIX. Zakup sprzętu umożliwiły środki z zarządu województwa śląskiego. Urząd marszałkowski na ten cel przeznaczył 1,6 mln złotych.

Z nowego aparatu będą korzystać pacjenci z poradni ortopedycznej oraz osoby, które znajdowały się w piekarskiej urazówce i po operacji zgłaszają się na badania kontrolne. Sprzęt umożliwia wykonanie zdjęcia całego kręgosłupa – od odcinka szyjnego po lędźwiowy lub całej kończyny. Zdjęcia zapisywane są w formie cyfrowej – nie trzeba ich wywoływać. W porównaniu ze starym aparatem jest również mniej szkodliwy – wykonuje zdjęcia przy minimalnym promieniowaniu. Co roku w piekarskiej urazówce wykonywano 95 tyś zdjęć, co oznacza, że sprzęt był mocno eksploatowany. Nowy aparat skróci czas wizyt pacjentów i da szerszy pogląd na ich zmiany w organizmie.

fot. Facebook Izabela Domogała - Członek Zarządu Województwa Śląskiego

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

M 140431316 887562582071680 6886465575882624969 n

Oczyszczacze powietrza w drodze do piekarskich...

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Piekary Śląskie utrudnienia w ruchu drogowym

Uwaga kierowcy! Będą spore utrudnienia w ruchu drogowym

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Urzad miasta

Jakie urzędy i instytucje w Piekarach Śląskich...

Maseczki jednorazowe

Miasto Piekary Śląskie rozdaje bezpłatne...

Damian Dabrowski

Pogoda dla Śląska. Nieomylny Damian Dąbrowski o...