Piekarska Parada Motocyklowa. Na mecie ponad 100 pojazdów [GALERIA]

W naszym mieście odbył się zlot motocyklistów, który ściągną w okolice Kopca Wyzwolenia niemało gości. Atrakcje czekały zarówno na starszych, jak i na młodszych mieszkańców.

Piekarska Parada Motocyklowa

Miłośnicy jednośladów z pewnością nie mogli przegapić takiej okazji. Wczoraj, 22 kwietnia, odbyło się wydarzenie z motocyklami w roli głównej. Najpierw kierowcy przejechali kawalkadą przez miasto. Parada rozpoczęła się na parkingu przy MMG Centers, a następnie przebiegała ulicami: Miarki, Bytomską, Jana Pawła II aż do Kopca Wyzwolenia. Tam goście mogli podziwiać ponda sto pojazdów.

To jednak nie jedyna atrakcja. Podczas wydarzenia można było także zobaczyć sprzęt Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na chętnych czekał konkurs z nagrodami dotyczący znajomości zasad ruchu drogowego. Stowarzyszenie Śmiercioodporni przygotowali pokaz ratowniczy. Starsi goście obejrzeli również broń policyjną. Z kolei niemałą frajdę dla młodszych stanowiło wejście za kierownicę pojazdów służb mundurowych.

- Głównym celem Piekarskiej Parady Motocyklowej było upowszechnianie kultury jazdy wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego, położenie nacisku na rozwijanie umiejętności motocyklistów, zwrócenie uwagi na posiadanie odpowiedniego wyposażenia i przypomnienie zasad udzielania pierwszej pomocy - stwierdzają piekarscy urzędnicy miejscy.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Piekary śląskie majówka 2023

Majówkowy spacer w poszukiwaniu wiosny

3 maj 2023 piekary śląskie

Co będzie się działo 3 maja przy Kopcu Wyzwolenia?

Piekary śląskie święto wojska polskiego

Piekary zapraszają na obchody Święta Wojska Polskiego

Piekary Śląskie. Żywa szopka

Jakie atrakcje czekają na najmłodszych na Rajskim Placu?

Piekary Śląskie, jarmark świąteczny

Jarmark Bożonarodzeniowy w Piekarach Śląskich

Dzień dziecka piekary śląskie

Sportowy Dzień Dziecka w Piekarach Śląskich

Świąteczny Piekarski Kiermasz Zabawek 2021

Świąteczny Piekarski Kiermasz Zabawek już w niedzielę