Piekarska Motopielgrzymka 2020

Na początku września odbyło się kolejne spotkanie fanów jazdy na motorze. Motocykliści, którzy przybyli z całego województwa śląskiego wzięli udział w w uroczystej mszy świętej oraz wsparli akcję charytatywną dla małej Oliwki.

Moto

Jak wyglądała tegoroczna Motopielgrzymka?

Wydarzenie odbyło się 6 września, przy parafii p.w Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich. O godzinie 12.30 setki motocyklistów udały się z miejsca zbiórki na Wzgórze Kalwaryjskie. Uczestniczyli tam we mszy świętej w intencji motocyklistów i ich rodzin. Uroczystość odbyła się wraz z ks. Adamem Parszywką – pomysłodawcą pielgrzymek na motorze. Organizatorem tegorocznej III edycji Motopielgrzymki była grupa motocyklowa „Iron Angels”.

Charytatywny element

Podczas pielgrzymki motocykliści wsparli akcję na rzecz Oliwki. Dziewczynka choruje na najgorszą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Największą szansą dla Oliwki jest najdroższe leczenie na świecie,od niedawna dostępne również w Polsce. Terapia genowa jest bardzo kosztowną formą leczenia, więc rodzice Oliwki założyli internetową zbiórkę pieniędzy. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/oliwka.

fot. UM Piekary Śląskie/Damian Harazim

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

Pieniadze

Piekary Śląskie PUP. Kolejna Tarcza...

1kopalnia

Likwidacja 23 obiektów budowlanych oddziału...