Piekarska lecznica otrzyma kolejne pieniądze na walkę z koronawirusem

Szykuje się modernizacja piekarskiej lecznicy. Piekarskie Centrum Medyczne sp. z o.o. otrzyma na ten cel 672 tysiące złotych z budżetu samorządu województwa śląskiego.

PCM


22 czerwca zarząd województwa śląskiego podjął uchwałę, na mocy której nasze miasto otrzyma dotację celową w wysokości 672 000 złotych. Jak wskazuje piekarski magistrat, pieniądze te przeznaczone zostaną na dofinansowanie inwestycji pod nazwą "Prace modernizacyjne niezbędne do przystosowania drugiego piętra budynku nr 3 Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich na potrzeby oddziału obserwacyjno-kwarantannowego oraz przystosowania części poszczególnych oddziałów Szpitala w celu zapobiegania, zwalczania i przeciwdziałania COVID-19 wraz z zakupem sprzętu oraz ambulansu”. Cała inwestycja szacowana jest na 840 000 złotych, a aż 80 proc. pochodzi ze środków zewnętrznych.


Dzięki wsparciu województwa uda się kupić m.in.: ambulans, bramkę z termometrem do bezdotykowego pomiaru temperatury oraz bramkę do dezynfekcji. Co więcej, wykonane zostaną też prace modernizacyjne.

fot. UM w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon