Piekarscy seniorzy świętują rozpoczęcie nowego roku... akademickiego

W Piekarach Śląskich odbywają się właśnie inauguracje nowego roku. Ktoś mógłby się zdziwić, że przecież nie jest to miasto akademickie. Na pewno?

Gaudeamus igitur w Piekarach Śląskich

Co prawda nie mieszkają w akademikach, ani nie zdają egzaminów, ale cóż z tego, jeśli tkwi w nich nieodparta chęć rozwijania swojej wiedzy i umiejętności. Mowa oczywiście o piekarskich seniorach, którzy właśnie rozpoczynają kolejny rok nauki. Uniwersytety Trzeciego Wieku w naszym mieście zrzeszają osoby starsze, które emeryturę chcą spędzić w aktywny, nieszablonowy sposób.

Wczoraj, 3 października, rozpoczął się rok Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Dzielnicowym Domu Kultury. Seniorzy spotkali się w auli Akademickiego Zespołu Szkół. W grono słuchaczy wstąpiły 42 nowe osoby. Wydarzenie uświetnił występ artysty Aleksandra Martineza. W powyższej galerii zobaczyć można małą relację z imprezy.

Z kolei Piekarskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku świętuje jutro, 5 października. Spotkanie odbędzie się o godz. 16:00 w Miejskim Domu Kultury (filia w Kozłowej Górze).

Studiuj w Piekarach

Na naukę podobno nigdy nie jest za późno. Swoją pełną radości postawą potwierdzają to słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku, jakie powstają na terenie całej Polski. UTW organizują liczne (w tym też bezpłatne) zajęcia dla seniorów. Przygotowywane są wykłady, kursy językowe czy informatyczne, różnego rodzaju warsztaty, aktywności fizyczne, a nawet wycieczki. Wszystko to oczywiście odpowiednio dostosowane do potrzeb uczestników.

W naszym mieście działają dwie organizacje. Uniwersytet Trzeciego Wieku Piekary Śląskie zaprasza na fakultety między innymi z: języków obcych, informatyki, psychologii, historii, nordic walking, florystyki i turystyki. Piekarskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku organizuje natomiast zajęcia z tańca, śpiewu, brydża, języków obcych czy literatury. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku 2022

Może Cię zainteresować:

Piekarzanie na Międzynarodowej Olimpiadzie Seniorów. Do domu wrócili z medalami

Autor: Urszula Gołkowska

22/09/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon