Piekarscy harcerze otrzymali wyróżnienia podczas uroczystej gali

Chociaż w dzisiejszych czasach harcerstwo przestaje cieszyć się popularnością, przykład piekarskiego hufca pokazuje, że nie wszędzie! Podczas uroczystej gali, lokalni harcerze otrzymali liczne wyróżnienia.

Wyróżnione harcerki

Po pandemicznej przerwie, w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyła się XI Gala Mistrzów Harcerstwa Chorągwi Śląskiej. Była to okazja do podsumowania działalności w 2019 roku. Miejski hufiec z silnymi reprezentantami, w towarzystwie Sławy Umińskiej-Duraj - odebrał gratulacje, które na ręce hm. Anny Peterko - Komendantki Chorągwii Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego - złożyła sama prezydent.

W przygotowanym piśmie wyraziła ona dumę i uznanie wobec harcerzy. Wielu z nich zdobyło nominacje. Phm. Lidia Hanusik otrzymała list pochwalny Naczelnika ZHP, phm. Zuzanna Ogrodnik zdobyła statuetkę w kategorii “Twórczy Programowiec”, hm. Henryk Dyszy został Pierwszym wśród Najlepszych, a phm. Magdalena Bil została nominowana w kategorii “Harcerski Specjalista”.

Lokalny hufiec ZHP

Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego im. Hatki, Hadasia i Tomy w Piekarach Śląskich w dalszym ciągu prowadzi czynne działania. W zastępach są przedstawiciele wielu pokoleń, których zamiłowanie do harcerstwa nie sposób pokonać rozrywkami na miarę XXI wieku.

zdj. UM w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

Mercedes

Kolejny atak złodziei katalizatorów w Piekarach Śląskich

Młodzież dobrowolnie czyściła przystanki

Radny wraz z młodzieżą wyczyścili przystanki z plakatów