Piekarscy harcerze otrzymali wyróżnienia podczas uroczystej gali

Chociaż w dzisiejszych czasach harcerstwo przestaje cieszyć się popularnością, przykład piekarskiego hufca pokazuje, że nie wszędzie! Podczas uroczystej gali, lokalni harcerze otrzymali liczne wyróżnienia.

Wyróżnione harcerki

Po pandemicznej przerwie, w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyła się XI Gala Mistrzów Harcerstwa Chorągwi Śląskiej. Była to okazja do podsumowania działalności w 2019 roku. Miejski hufiec z silnymi reprezentantami, w towarzystwie Sławy Umińskiej-Duraj - odebrał gratulacje, które na ręce hm. Anny Peterko - Komendantki Chorągwii Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego - złożyła sama prezydent.

W przygotowanym piśmie wyraziła ona dumę i uznanie wobec harcerzy. Wielu z nich zdobyło nominacje. Phm. Lidia Hanusik otrzymała list pochwalny Naczelnika ZHP, phm. Zuzanna Ogrodnik zdobyła statuetkę w kategorii “Twórczy Programowiec”, hm. Henryk Dyszy został Pierwszym wśród Najlepszych, a phm. Magdalena Bil została nominowana w kategorii “Harcerski Specjalista”.

Lokalny hufiec ZHP

Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego im. Hatki, Hadasia i Tomy w Piekarach Śląskich w dalszym ciągu prowadzi czynne działania. W zastępach są przedstawiciele wielu pokoleń, których zamiłowanie do harcerstwa nie sposób pokonać rozrywkami na miarę XXI wieku.

zdj. UM w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon