„Piekarlook” - gra inspirowana Monopoly i Piekarami. Ruszyła przedsprzedaż

"Monopoly" to jedna z najbardziej znanych gier planszowych na świecie. Jest uwielbiana zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Zespół sklepu GeekPoint, który znajduje się przy ul. Bytomskiej 188, postanowił wymyślić autorską wersję gry inspirowanej Monopoly. Cała planszówka została oparta na charakterystycznych miejscach i obiektach z Piekar Śląskich. Właśnie ruszyła przedsprzedaż. Kupicie?

GeekPoint od kilku tygodni prowadził pracę nad piekarską grą planszową. Zespół postanowił zainspirować się znana grą „Monopoly”, jednak lokalna planszówka nie będzie wydana pod oficjalną marką „Monopoly”. Twórcy mieli głowy pełne pomysłów, lecz chętnie korzystali również z sugestii fanów na facebookowym fanpagu. Na planszy gry pojawiło się wiele znanych miejsc z Piekar Śląskich: Skwer Olimpijczyków, staw „Cegielnia”, ulica Przyjaźni, ulica Bednorza czy Urząd Skarbowy.

Dzięki grze możemy poczuć się jak władcy Piekar Śląskich i mieć na własność ulicę Bytomską czy ulicę Wyszyńskiego. „Piekarlook” zapewnia świetną wycieczkę po całym mieście bez konieczności wychodzenia z domu. Ponadto gra jest dwujęzyczna. Karty własności oraz karty szans są Polsko-Śląskie. Jak zapewnia twórca gry, planszówka od początku do końca powstała w Piekarach Śląskich – to tutaj narodził się pomysł, została wydrukowana w piekarskiej drukarni i będzie sprzedawana w sklepie na terenie Piekar Śląskich.

Zestaw do gry zawiera:
• planszę do gry,
• 6 pionków,
• 32 domki,
• 12 familoków,
• 28 kart własności,
• 32 karty szans,
• 2 kostki do gry,
• zestaw banknotów.

Obecnie grę można nabyć w przedsprzedaży – cena wynosi 100 zł. Kupując grę w tej formie rezerwujemy sobie produkt do odbioru osobistego w dniu premiery. Termin premiery oraz dodatkowe informacje będą dostępne facebookowym fanpagu sklepu GeekPoint.

fot. GeekPoint

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Piekary śląskie wywieś flagę

Piekary zapraszają: wywieś flagę w oknie i zgarnij nagrody

Lodowisko w Piekarach Śląskich 2021/2022

Przed nami sezon na łyżwy. Sprawdź godziny otwarcia i cennik

Piekary Śląskie, spotkanie z Mikołajem

Spotkanie ze św. Mikołajem w Piekarach Śląskich

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!

Zdjęcie główne

Nie masz planów na weekend? Odwiedź Rabkę-Zdrój

Zdjęcie Główne

Rejs po wielkich jeziorach mazurskich z Żeglugą Mazurską!

Basen Księża Góra w Radzionkowie

Otwarcie kąpieliska Księża Góra w Radzionkowie już niebawem