Piątek 13. mógł być tragiczny w skutkach – obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

W piątek został złapany mężczyzna, który pod wpływem alkoholu prowadził samochód. 30-latek został zatrzymany przez dwóch mężczyzn, których zaniepokoiła niecodzienna jazda kierującego citroenem. Mężczyźnie grozi długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i kara więzienia do lat dwóch.

1 ALKOMAT

Pijany, bezmyślny kierowca

W piątek 13 listopada, dyżurny piekarskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zatrzymania pijanego kierowcy. Według ustaleń funkcjonariuszy, 30-latek jechał całą szerokością jezdni, czym zwrócił na siebie uwagę podążających za nim mężczyzn. Dwaj świadkowie zareagowali na osobliwe zachowanie kierującego citroenem. Mężczyzna zatrzymał samochód, a panowie wyciągnęli kluczki ze stacyjki, niezwłocznie zawiadamiając o wydarzeniu policję. Policjanci z piekarskiej drogówki, którzy zjawili się chwilę później na ulicy Oświęcimskiej, zbadali stan trzeźwości 30-latka. Kierującym okazał się mieszkaniec Zabrza, który w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna za swoje irracjonalne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. To nie wszystko, ponieważ mężczyzna może nawet dwa lata spędzić za kratami.

Reagujmy!

Tutaj szczególne podziękowania należą się dwóm mężczyznom, którzy dokonali tego obywatelskiego zatrzymania. Jest to postawa godna pochwały i naśladowania. Jeśli jesteśmy świadkami niepokojących wydarzeń na drodze, niezwłocznie poinformujmy o tym policję, ale również samodzielnie reagujmy. W taki sposób możemy zapobiec wypadkom i uchronić postronne osoby od utraty zdrowia czy życia.

Subskrybuj piekary.info

google news icon