Personel medyczny piekarskiego szpitala zostanie zaszczepiony na COVID-19

We wszystkich tzw. szpitalach węzłowych, których w Polsce jest 509 personel medyczny i niemedyczny zostanie zaszczepiony przeciwko SARS-CoV-2. Pracownicy, którego szpitala w Piekarach Śląskich przejdą taką procedurę?

0123

- Szczepionka daje nam nadzieję na zakończenie walki z koronawirusem. Oznacza ona nie tylko powrót do normalności, ale jest też skutecznym mechanizmem ochrony miejsc pracy – napisał na jednym z portali społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Szczepienia lekarzy, pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek rozpocznie się jeszcze przed szczepieniem ludności w Polsce. Szczepienia zostaną zorganizowane i przeprowadzone w każdym województwie przez szpitale węzłowe, które należą do sieci szpitali PSZ (czyli systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej). Część placówek zadeklarowało zaszczepienie tylko swojego personelu, wykluczając m.in. pracowników aptek. Takie szpitale nie zostały ujęte w spisie, ponieważ nie są one szpitalami węzłowymi.

W Piekarach Śląskich zostaną zaszczepieni pracownicy Piekarskiego Centrum Medycznego sp. z o.o. Placówka znajduje się przy ul. Szpitalnej 11.

Do 20 grudnia, w szpitalach węzłowych, trwa zbieranie danych osób, którym zostanie podana szczepionka na koronawirusa.

Subskrybuj piekary.info

google news icon