Park w Brzezinach Śląskich przechodzi metamorfozę. Prace idą pełną parą

Trwają prace w parku w Brzezinach Śląskich. Nowe i odnowione alejki, oświetlenie, wybieg dla psów, altanki do grilowania, plac zabaw, miejsce rekreacji i dużo zieleni. Taki będzie ten park już za chwilę.

Park w Brzezinach Śląskich przechodzi ogromną metamorfozę. Będą m.in. nowe alejki, wybieg dla psów czy park liniowy w klimacie jurajskim. Inwestycja opiewa na kwotę ok. 937 tys. zł.

Mieszkańcy długo czekali na tę inwestycję. Aktualnie trwa przebudowa parku w Brzezinach Śląskich, która planowo powinna zakończyć się pod koniec tego roku. Prace zakładają rozbudowę istniejącego już placu zabaw o urządzenia dla maluchów, które będą nawiązywać do charakteru dzielnicy.

W planach jest także budowa parku liniowego w klimacie jurajskim. Nie zabraknie także stołu do ping-ponga i piłkarzyków. Powstaną także dwie altanki, w których będzie można zrobić grilla i rozpalić ognisko. Będzie też wybieg dla psów.

– Planujemy także park kieszonkowy w parku – czyli miejsce wypoczynku z leżankami, hamakami i wyróżniającymi się drzewami ozdobnymi. To wszystko już niedługo. Oczywiście Park w Brzezinach jest mniejszy od tego w Kamieniu, ale… myślę, że będzie ulubionym miejscem okolicznych mieszkańców – zdradza Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Prezes spółki Calor

Prezes spółki Calor pojawił się na sesji Rady Miasta

Park w Brzezinach Śląskich

Park w Brzezinach gotowy! Zobacz, jak wygląda po remoncie

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Zatrzymany sprawca kradzieży i podpalenia KS Orzeł Biały

To on podpalił siedzibę klubu Orzeł Biały

Zdemolowany Orzeł Biały

Zrzutka pieniężna na remont zdewastowanego klubu

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

3bud

Kolejne piekarskie budynki przechodzą metamorfozę