Park w Brzezinach Śląskich przechodzi metamorfozę. Prace idą pełną parą

Trwają prace w parku w Brzezinach Śląskich. Nowe i odnowione alejki, oświetlenie, wybieg dla psów, altanki do grilowania, plac zabaw, miejsce rekreacji i dużo zieleni. Taki będzie ten park już za chwilę.

Park w Brzezinach Śląskich przechodzi ogromną metamorfozę. Będą m.in. nowe alejki, wybieg dla psów czy park liniowy w klimacie jurajskim. Inwestycja opiewa na kwotę ok. 937 tys. zł.

Mieszkańcy długo czekali na tę inwestycję. Aktualnie trwa przebudowa parku w Brzezinach Śląskich, która planowo powinna zakończyć się pod koniec tego roku. Prace zakładają rozbudowę istniejącego już placu zabaw o urządzenia dla maluchów, które będą nawiązywać do charakteru dzielnicy.

W planach jest także budowa parku liniowego w klimacie jurajskim. Nie zabraknie także stołu do ping-ponga i piłkarzyków. Powstaną także dwie altanki, w których będzie można zrobić grilla i rozpalić ognisko. Będzie też wybieg dla psów.

– Planujemy także park kieszonkowy w parku – czyli miejsce wypoczynku z leżankami, hamakami i wyróżniającymi się drzewami ozdobnymi. To wszystko już niedługo. Oczywiście Park w Brzezinach jest mniejszy od tego w Kamieniu, ale… myślę, że będzie ulubionym miejscem okolicznych mieszkańców – zdradza Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Park w Brzezinach Śląskich

Park w Brzezinach gotowy! Zobacz, jak wygląda po remoncie

1

Wigilia dla samotnych i potrzebujących 2021

Skwer Olimpijczyków. Początkowy punkt Spaceru z historią.

Ostatni moment na Spacer z historią

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Winda

DPS z dofinansowaniem na windę

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

Nakrętki z piekarskiego serca

Do kogo trafią nakrętki z metalowych serc?