Park w Brzezinach Śląskich miejscem rodzinnej rekreacji i wypoczynku – ruszył przetarg

W przyszłym roku czeka nas kolejna realizacji projektu, który zebrał najwięcej głosów w Budżecie Obywatelskim. Z pewnością zagospodarowany teren, sprawi, że będzie to idealne miejsce do rodzinnego odpoczynku.

00001park

Park w Brzezinach

2021 rok w Piekarach Śląskich będzie obfity w realizacje różnorodnych inwestycji, Jedną z nich jest zaprojektowanie i budowa parku w Brzezinach, który stanie się miejscem rodzinnej rekreacji i wypoczynku. Zadnie jest projektem, który został wybrany przez mieszkańców Piekar Śląskich w Budżecie Obywatelskim. Koszt tej inwestycji to 600 000,00 zł. Miejsce zlokalizowane jest w Parku imienia Franciszka i Władysława Kotuchów przy ul. Drzymały.

Wykonawca, w projekcie musi zawrzeć budowę linowego placu zabaw oraz placu zabaw dla najmłodszych. Plan powinien objąć również stworzenie dwóch altan parkowych wraz z dwoma stanowiskami do palenia ognisk. W parku znajdzie się również miejsce dla naszych czworonożnych przyjaciół – zostanie zbudowany wybieg dla psów. Cały teren ma zostać doświetlony lampami solarnymi. Stare ławki zostaną odnowione, a nowe przywiezione i zamontowane. Cały teren zostanie zagospodarowany ogrodzony i ozdobiony roślinami. Więcej informacji znajdziemy TUTAJ.

Kto może zostać wykonawcą?

Osoba biorąca udział w przetargu musi wykazać, że w ciągu ostatnich 5 lat wykonała co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie, przebudowie, remoncie lub modernizacji parku czy placu zabaw o wartości robót nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto. Ponieważ zadanie jest w formule zaprojektuj i wybuduj, przedsiębiorca musi dysponować co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności: architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej oraz instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych oraz osobami do kierowania różnymi robotami budowlanymi. Szczegóły dostępne są TUTAJ.

Ponadto wykonawca musi wnieść wadium w wysokości 7 000,00 zł na rachunek bankowy zamawiającego: PKO Bank Polski SA nr 05 1020 2313 0000 3402 0556 3525. Inwestycja ma zostać wykonana do 30 lipca 2021 roku.

fot. bip.piekary.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon